İzmir Sev Öğrencileri, Singapur Yolcusu

İzmir SEV öğrencileri,İzmir’de yapılan World Scholar’s Cup elemelerinde genel kültürleri ve İngilizce kullanma becerileri sayesinde en iyi on takım arasına girerek Haziran ayında Singapur’da düzenlenecek olan dünya elemelerinde Junior kategorisinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandılar.Özel İzmir Gelişim Koleji’nde yapılan İzmir Turnuvası’nda İzmir SEV 7.sınıf öğrencileri, 3’er kişiden oluşan 2 takım halinde yarıştılar. Henüz bu dönem başında kurulmuş olan yeni takımlar olmalarına rağmen akıcı İngilizceleri ve münazara yetenekleriyle jüriyi etkilemeyi başardılar. Kategorilerinde yarışan 50 takım içinden sıyrılarak Haziran ayında Singapur’da yapılacak olan Dünya Turnuvasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan öğrenciler, burada da başarılı olurlarsa Kasım ayında, dünyaca ünlü Yale Üniversitesinde düzenlenecek olan “Şampiyonlar Turnuvası”na katılacaklar.

İzmir SEV İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Sedef Özyiğit, “World Scholar’s Cup, kırktan fazla ülkeden gelen uluslararası takımların yarıştığı, oldukça prestijli, genel kültüre ve İngilizce kullanma becerilerine dayalı bir turnuvadır. Organizasyonun amacı; geleceğin alim ve liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmeleridir. Ayrıca odaklanılan en önemli konu ise farklı kültürleri biraraya getirerek bugün ve geleceğe ait fikir ve durumlar üzerine münazara yaptırıp, kompozisyon yazdırmaktır. Okul olarak böyle bir başarı yakaladığımız için gururluyuz. Singapur’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir sev öğrencileri, singapur, özel izmir gelişim koleji, sev, sedef özyiğit, yale üniversitesi, magazin izmir