İzmir Amerikan Kolejine Ödül

Özel İzmir Amerikan Koleji öğencileri, katıldıkları FLL Robotiks Bölge Turnuvası’nda “Özdeğerler” kategorisinde birinci olarak Ulusal Turnuva’da İzmir’i temsil etmeye hak kazandılar.Bu yıl tüm dünyada 20.000 üzerinde takımın ve 200.000 öğrencinin katıldığı yarışmanın Ege Bölgesi Turnuvasında takımlar 4 ayrı kategoride (özdeğerler, robot performans, proje ve teknik sunum) yarıştılar.

Zehra Kelleci, Lal Güner, Ahmet Cem Uğur, Ece Ürün, Gökçe Doğan, Yağmur Ercan, Rena Kaya, Özgül Oğul Koca, Mehmet Yiğit Savranoğlu, Andrew Carl Serra ve İpek Attaroğlu’ndan oluşan İzmir Amerikan Koleji takımı, yarışmaya öğretmenleri Civan Kaya Duman ve Özlem Şanlı Oyman liderliğinde katıldı. Başarılı sunumları ve yaratıcı projeleri ile “Özdeğerler” kategorisinde birinci olan takım, 22-23 Mart tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Turnuvasına katılım hakkı kazandı.

İzmir Amerikan Koleji öğrencileri, yarışmanın bu seneki teması olan “Doğal Afetler” ile ilgili olarak önceden belirlenmiş görevleri yerine getiren bir robot tasarladılar ve programladılar. Ayrıca tema ile ilgili problemleri çözecek bir proje hazırlayıp jüri üyelerine sundular. Başarılı sunumları ve yaratıcı projeleri ile jürinin beğenisini kazanan ve birinci olan takım üyelerinin şu anki hedefi, Türkiye Turnuvasını da kazanarak, ülkemizi finallerde de başarıyla temsil etmek.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir amerikan koleji, amerikan koleji hakkında, amerikan kolejine ödül, FLL Robotiks Bölge Turnuvası, özdeğerler ödülü, amerikan koleji haberleri