İyiburnazlı Kızların “Futsal” Başarısı

İyiburnaz Ortaokulu, son yıllarda Türkiye'de hızla yaygınlaşan ve salon futbolu olarak bilinen futsal turnuvasında kızlar kategorisinde İzmir 3'üncüsü oldu.2010 ve 2012 yıllarında erkekler futbol turnuvalarında çeşitli derecelerde başarı elde eden İyiburnaz Ortaokulu, kızlar kategorisinde ilk kez katıldığı Futsal Turnuvası'nda İzmir 3'üncüsü oldu.

Son yıllarda Türkiye'de hızla yaygınlaşan ve salon futbolu olarak bilinen futsalda, İzmir İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen orgnaizasyonda okullarını başarıyla temsil eden 6'ncı ve 7'nci sınıf kız öğrencileri, 18 okulun katıldığı turnuvada il 3'üncüsü olmanın mutluluğunu yaşadı.

Beden Eğitimi öğretmenleri Necdet Şeker ve Barış Aydın tarafından haftada 10 saatlik antrenmanlarla sistemli bir şekilde turnuvaya hazırlanan öğrencilerin başarılarını, azimli olmalarına bağlayan Okul Müdürü Arzu Günaydın, destek verildiği takdirde kız çocuklarının da, erkek egemenliğindeki bir spor olan futbolda başarılı olabileceklerini kanıtladıklarını söyledi.

Günaydın, “Turnuva öncesinde bazı velilerimiz 'kızdan futbolcu mu olur' gibi bir önyargıyla, çocuklarını turnuvaya göndermekten çekiniyorlardı. Şu an kızlarımızın elde ettiği başarı, okuldaki diğer öğrenci ve velilerimize örnek oldu. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan turnuva için başvurular arttı” diye konuştu.

Bir ay süren turnuvada, 3'üncülük kupasını okullarına getirmenin gururunu taşıdıklarını belirten Takım Kaptanı Merve Okan ise, “Bu bizim için büyük bir başarı. Amacımız dereceye girmenin yanı sıra; diğer kız arkadaşlarımızı da futbol oynamaya teşvik etmekti. Bunu da başardık. Hedefimiz, önümüzdeki yıl birincilik kupasını okulumuza getirmek” dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İyiburnaz, Futsal, salon futbolu, İyiburnaz Ortaokulu, Futsal Turnuvası, İzmir İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Necdet Şeker, Barış Aydın, Arzu Günaydın, Merve Okan