iOS 7 İle Apple, iOS'u Baştan Aşağı Yeniliyor

iOS 7 ile Apple önceki sürümlerine göre çok büyük farklılıklar getiriyor.IOS 7 her şeyi değiştirecek... Bu sözler blogcu ve önde gelen Apple geliştiricilerinden John Gruber'ın kendi sitesi Daring Fireball'da yer alıyor. Gruber'ın verdiği bilgilere göre, Apple iOS'un yeni sürümü üzerinde yoğun şekilde çalışıyor. Hatta iOS geliştirme ekibine, OS X 10.9 geliştiricileri bile katılmış. Sadece işletim sistemini yetiştirmek için mi, yoksa yeni iOS'da OS X esintileri mi göreceğiz, bu Haziran ayında yapılacak olan WWDC etkinliğinde büyük ihtimalle açığa çıkacak. Gruber aynı zamanda iMore'dan meslektaşı Rene Ritchie'den de benzer söylentiler duyduğunun altını çiziyor ve ekliyor, "Öyle gözüküyor ki iOS 7 büyük çoğunluğu mutlu edecek."

Apple'ın çoğu ürününün tasarımında imzası bulunan Jonathan Ive, iOS 7'nin tasarım ekibine de liderlik ediyor. Ive sade tasarımlarıyla ünlü ve Rene Ritchie bu sözlerle yeni iOS'u değerlendiriyor: "Ive'ın dizaynı, karmaşık tasarımı sevenleri üzecek fakat çoğu insanın hoşuna gidecek."

iOS 7'nin nasıl gözükeceği henüz belli olmasa da dedikodular zarif ve temiz bir tasarıma sahip olacağı yönünde. Gruber'ın belirttiği diğer bir ilginç detay ise yeni iOS tasarımında kullanılan iPhone'ların ekranında bulunan özel polarize filtre sayesinde hiç kimse tasarımın detaylarını göremiyor. Bu da sızıntıları önlüyor. 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER apple, ios, ios sürümleri, ios 7, apple ios 7, ios 7 yenilikleri, ios 7 farklılıkları