İki Ters Bir Düz Hayatlar Oyunu 27 Nisan’da Aydın’da

Artistik İşler Organizasyon ve Sahne Sanatları’nın düzenlediği programla İzmir Devlet Tiyatrosu oyuncularından Hülya Savaş’ın oynadığı “İki Ters Bir Düz Hayatlar” adlı oyun 27 Nisan 2014 Pazar günü, Aydın Hidayet Sayın Kültür Merkezi'nde saat 20.30 da izleyicisiyle buluşacak.Oyunda toplumdaki cinsiyet ayrımcılığının kadına yüklediği sorumlulukları ve mahalle baskısının hayatımızı nasıl çekilmez hale getirdiğini izlerken, aslında bildiğimiz ama görmezden geldiğimiz, üstümüze alınmadığımız komik hallerimize şahit olacağız. İğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıracağız. Duygusal tatmin bulduğumuz sıcak bir ortamı, hayatı her anlamda paylaşırsak sağlayabiliriz diyeceğiz.

Tek perde komediden oluşan oyunun tek oyuncusu Hülya Savaş Söke’ de doğdu. Ortaklar Öğretmen Lisesi’ni bitirdi. Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nde 2 yıl okudu. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi (1985) . Mezun olduğu yıldan bu yana İzmir Devlet Tiyatrosu’nda otuzu aşkın oyunda oynamıştır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Artistik İşler, Artistik İşler Organizasyon ve Sahne Sanatları, İzmir Devlet Tiyatrosu, Hülya Savaş, İki Ters Bir Düz Hayatlar, Aydın Hidayet Sayın Kültür Merkezi, Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü, izmir tiyatro, aydın tiyatro, aydın etkinlik, aydın kültür sanat, aydın tiyatro oyunu