Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları !

Bildiğiniz ama bilmeyerek yaptığınız bir çok şeyin hayatımızda değişik etkileri vardır. İşte size hayatınızı kolaylaştıracak küçük ipuçları..Eğer hiç hereket etmeden 15 dakika durursanız vücudunuz kendini kapatır ve uykuya dalarsınız..

Hesap makinenizin dogru calisip calismadigini kontrol etmek istiyorsaniz, 12345679 sayisini 9'la carpin. Sonucun 111111111 cikmasi gerekir.

Sıkı bağlanan kravatlar erkeklerde baş ağrısına, konsantrasyon eksikliğine, beyin ve boyun problemlerine neden olur.

Limon suyunu saç derinize ovarak uygulayın ve 15-20 dk bekletin. Daha sonra durulayın. Bu sayede kepeklerinizden kesinlikle arınacaksınız..

Cansız saçlarınız için bebek pudrası kullanın. Pudra,saçınızdaki fazla yağı alacak ve saç tellerinizi daha kalın gösterecektir.

Deri kaplı mobilyalar limon ya da portakal kabuguyla ovulursa yepyeni görüntülerine kavuşurlar.

Birinin size bakip bakmadigini anlamak icin esneyin, karsi taraf da esniyorsa gozleri uzerinizde demektir.

Bayatlamış ekmeklerin üzerine su serpin ve folyo kağıda sarıp 5-10 dakika fırınlayın. Böylece taptaze olacaktır.

Mideniz yanıyorsa; derhal kabuğu soyulmuş bir elma veya bir taze salatalık yiyin. Kısa sürede yanma hissinin geçtiğini göreceksiniz.

Eğer ter kokusundan şikayetçiyseniz, maydanoz tüketin. Maydanoz terleseniz bile terinizin kötü kokmamasını sağlar.

Kötü kokan spor ayakkabılarınızın içerisine biraz karbonat koyun ve bir gece bekletin. Sabahleyin silkeleyin, kokudan eser kalmayacaktır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler, her güne bir bilgi, hayatınızı kolaylaştıran ipuçları nelerdir, hayatınızı kolaylaştıran ipuçları, pratik bilgiler, magazin izmir