Fulya 'Hayatım Windsurf'

Sportworks’ün organizasyonuyla gerçekleşen Surf&Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında yapılan PegasusAirlines PWA Windsurf Dünya Kupası’ndaki başarılarıyla dikkat çeken Türk sporculardan Fulya Ünlü, “Windsurf benim için sadece spor değil, yaşam biçimi” dedi. Alaçatı’da yazlık almaları ile başlayan Windsurf aşkını, “Windsurf’çüler bana kelebek gibi görünürdü. Onların arasında olmayı çok istemiştim. Her şey bir dersle başladı. Sonrasında bırakamadım. Vücudum el verdiği sürece de devam edeceğim” sözleri ile anlatan milli sporcu, en büyük desteği ise ailesinden gördüğünü dile getirdi.

Anne ve babasının kendisini hiçbir yarışta yalnız bırakmadığını vurgulayan Fulya, “Babam yarışları dürbünle izler. İki abim de PWA’in internet sitesinden canlı takip eder” diye konuştu.
Günün birinde PWA Dünya Kupası’nda zirveye çıkmayı hedeflediğini ifade eden 18 yaşındaki milli sporcu, eğitimini de aksatmıyor.

Yaşar Üniversitesi’nde uluslararası lojistik yönetimi eğitimi alacak Fulya’yı bir an olsun yalnız bırakmayan baba Mehmet Ünlü de kızından geri kalmıyor. Fulya yarıştığı için Windsurf’ü daha çok sevmeye başladığını belirten Ünlü, hislerini “Heyecan, heyecan, heyecan” şeklinde özetliyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Windsurf, Sportworks, Surf&Sound Spor Ve Müzik Festivali, PegasusAirlines PWA Windsurf, Fulya Ünlü, Alaçatı, PWA Dünya Kupası, pegasus