Eşiniz Uzaktayken İlişkinizi Güçlendirmenin Yolları

Eşiniz iş ya da başka sebeplerle evden uzak kaldığı zamanlarda ilişkinizi yürütmek oldukça zorlaşabilir. Fakat durumu daha kolay hale getirmek de mümkün. Size önereceğimiz 6 madde ile bu uzaklık durumunu lehinize çevirebilir hatta daha romantik hale bile getirebilirsiniz.Sık Sık Konuşun

Uzaktayken iletişimi sağlam tutmak önemlidir. Bu sebeple sık sık telefonda konuşmayı ihmal etmeyin. Örneğin sabah günaydın konuşması akşam iyi geceler konuşmalarını alışkanlık haline getirebilirsiniz. Böylede hem iletişim kurmuş olacak hem de gün içinde aklınıza gelmeyen ayrıntıları konuşmaya vakit bulabileceksiniz.
 
Teknolojinin Nimetlerinden Faydalanın
İlişkinizin yararına olabilecek pek çok teknolojik uygulama mevcut. Skype, Snapchat, Line, WhatsApp gibi uygulamalarla gün içinde sürekli iletişim halinde olabilir ve ilişkinizi sıcak tutabilirsiniz.
 
Büyük Sorunları Tartışın
Eşiniz evden uzak olabilir fakat siz hala bir çiftsiniz ve çiftler arasında yaşanan büyük sorunlarla karşılaşabiliriniz. Ya da kendi hayatınızda büyük bir problemle karşılaşabilirsiniz. Bu sorunları konuşmayı eve geldiği zamana bırakmayın. Hatta onunla bir sonraki konuşmanızda bu konuları da tartışmak için not alın. Evet, kulağa komik gelebilir. Fakat ilişkinizi ertelemeniz çok daha sakıncalı bir durum olacaktır.
 
Özel Buluşmalar Düzenleyin
Eşiniz eve geldiği zamanlarla ikiniz için özel buluşmalar planlayabilirsiniz. Onunla birlikte geçirdiğiniz harika zamanlar, eşiniz uzaktayken eve gelme zamanının hayalini kuracağı vakitler olacaktır.
 
Heyecanı Arttırın
Bir araya geleceğiniz tarihleri önceden biliyorsanız o tarihlere özel birlikte heyecanlı planlar yapın. Önceden hayal edin. Böylece birbirinizi bellerken üzüntüye kapılmaz hatta aksine sabırsızlıkla birbirinizi göreceğiniz zamanı beklersiniz.
 
Zamanınızın Tadını Çıkartın
Evet, biliyoruz eşiniz yokken geçirdiğiniz zamanda eğlenmek çok zor. Fakat bu süreci kendinize eziyet haline getirmeyin. Kır arkadaşlarınızla bir akşam yemeği, ya da düzenli gideceğiniz bir spor salonu size iyi gelecektir. Böylece sürekli üzgün bir şekilde eşinizi beklemeyeceksiniz. Kendinize vakit ayırdığınız içim mutlu olacak ve onu da mutlu edeceksiniz.
 
Ne dersiniz sizce bu öneriler işe yarar mı? ;)
  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kadınlara öneriler, eşinizin evden uzak olması, Skype, Snapchat, Line, WhatsApp