Eshot'tan Arama Kurtarma Timi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan arama-kurtarma ekibi, ilk tatbikatı başarıyla tamamladı. AFAD denetimindeki uygulamada enkazdan yaralı çıkarılıp ilk müdahalesi yapıldı.İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak amacıyla bir arama-kurtarma timi kurdu. ESHOT, stratejik önemi olan bu ekibi her an müdahaleye hazır halde tutmak için düzenli eğitimler ve tatbikatlar düzenlemeye başladı.

Son olarak İzmir Sivil Savunma Müdürlüğü AFAD ekipleri tarafından verilen kursta, ekip olma ruhu, güvenlik, enkaz alanında çalışma tarzı ve arama-kurtarma konularında ESHOT personeline eğitim verildi. 4 gün süren eğitimlerin ardından Toros Eğitim Merkezi’nde düzenlenen tatbikat nefesleri kesti. Enkazdan yaralı kurtaran ekipler, daha sonra ilk müdahaleyi yapıp en yakın hastaneye gönderdi. Gerçeğini aratmayan görüntülere sahne olan tatbikatta ESHOT personeli, yaptıkları başarılı uygulamalarla AFAD ekibinden tam not aldı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER eshot, eshot arama kurtarma timi, eshot haberleri, izmir büyükşehir belediyesi, izmir haberler, izmir hakkında, izmirdeki projeler, izmirde neler oluyor, izmir sivil savunma müdürlüğü, eshot genel müdürlüğü