Doğal Yaşam Parkında Doğum Sevinci!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, peşpeşe doğumlara sahne oldu. İsrail’den getirilen kaotilerin ardından sırtlanlar ve mirketler de yavruladı.Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı sakinleri, peşpeşe gelen yeni doğumlarla birlikte genişliyor. Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği (EAZA) üyesi olan İzmir’deki park ailesi, İsrail’den getirilen mirketlerin doğum yapmasıyla tatlı bir heyecan daha yaşadı. Bırakıldıkları yeni yaşam alanlarına çabuk alışan 3 mirketin sayısı, yeni doğan 3 yavruyla birlikte 6’ya yükseldi. İsrail’den getirilen kaotiler de geçtiğimiz haftalarda 4 yavru birden dünyaya getirmişti.


6. yavru sırtlan
Dünyada soyları tükenen ve hayvanat bahçelerinde üreyemedikleri bilinen benekli sırtlanlarda da yeni yavru heyecanı yaşanıyor 2008 yılında Doğal Yaşam Parkı’nda dünya gelen Türkiye’nin ilk yavru sırtlanın ardından, 2 yavru daha dünyaya geldi. Geçtiğimiz yıllarda dünyaya gelen 4 yavruyla birlikte, Doğal Yaşam Parkı’nda doğan sırtlan sayısı 6’ya yükseldi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER doğal yaşam parkı, izmir hayvanat bahçesi, sasalı hayvanat bahçesi, izmir doğal yaşam parkı, izmirdeki hayvanat bahçeleri, türkiyenin en büyük hayvanat bahçesi, izmir büyükşehir belediyesi