Cannes Film Festivali'nde Soma Unutulmadı!

Nuri Bilge Ceylan ve "Kış Uykusu" filminin oyuncu kadrosu, Soma'da hayatını kaybedenleri unutmadı.67. Cannes Film Festivali'nde ''Altın Palmiye'' için yarışan ''Kış Uykusu'' filminin bugün yapılan galasında, Soma'daki maden kazasında hayatlarını kaybedenler anıldı. "Kış Uykusu"nun gösteriminin ardından filmin onuruna düzenlenecek davet de Soma felaketi nedeniyle iptal edildi.

"Kış Uykusu"nun galasında Nuri Bilge Ceylan, Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Melisa Sözen ellerinde #Soma yazılı kağıtlarla basın mesuplarının karşısına geçti. Davetlilerin büyük kısmının siyah giyindiği film gösteriminde, oyuncular yakalarındaki siyah kurdelelerle kırmızı halıda poz verdi.

Büyük kısmı Kapadokya'da çekilen "Kış Uykusu" filminin oyuncu kadrosunda Nejat İşler, Nadir Saribacak, Ayberk Pekcan gibi daha birçok isim var.

67. Cannes Sinema Festivali'nde, Türk sinemasının 100. yılı dolayısıyla düzenlenmesi planlanan etkinlikler de Soma maden kazasının ardından iptal edilmişti.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Cannes film festivali, soma, somada yaşanan felaket, somadaki patlama olayı, cannes sinema festivali iptal edildi, magazin izmir