Bu Mucize Otomobil Türkiye'de Sadece 1 Kişinin Olacak!

Porsche, 911 modelinin 50. yılına özel olarak ürettiği otomobilden Türkiye'ye sadece bir adet gönderdi. Porsche'nin 911 modelinin 50. yılı nedeniyle ürettiği ve Eylül ayında piyasaya çıkan özel modelinin tanıtımı, Bursa Otoshow'da gerçekleştirildi.

Bu özel model, dünyada sadece 911 adet üretilecek ve Türkiye'ye sadece bir adet gelecek. Aracın liste fiyatı 387 bin Euro, fuara özel fiyat ise 911 bin TL.

Doğuş Otomotiv Porsche Satış ve Pazarlama Müdürü Kaan Oğul, araca ilişkin şu bilgileri verdi:

"Porsche, bu sene 911'in 50. yılı sebebiyle özel bir model yaptı. 1963 yılında ilk kez dünyada Frankfurt'ta lansmanı yapılmıştı. Carrera S üzerine kurgulandırmış ve daha güçlü 430 beygir gücünde.

Genel olarak sıfırdan 100 kilometreye 4 saniyede çıkabilen, son sürati 300 kilometre olan, muhtemelen de fuarın en pahalı arabalarından biri, 387 bin Euro liste fiyatı var, fuara özel 911 bin TL fiyatı var."

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER porshe, porshe 911, porshe modelleri, dünyanın en pahalı arabaları, en güzel araba modelleri, en iyi arabalar, en pahalı otomobil, otomobil dünyası, doğuş otomotiv, araba fuarı, porshe arabaları, porshe hakkında