Bu Fotoğraf Makinası Üç Milyon Türk Lirası!

Apple’ın lider tasarımcılarından Jonathan Ayva ve endüstriyel tasarımcı Marc Newson tarafından tasarlanan Leica M kamerası 1,8 milyon dolara satıldı.Bu rakam satıştan beklenen 750 bin dolar fiyatın iki katından da fazla. Bu açık arttırmada Afrika'da AIDS'e karşı mücadele için gönderilecek olan toplam 26,2 milyon dolar toplandı.

Fotoğraf makinesini tasarlarnırken Jonathan Ayva ve Marc Newson 561 prototip cihaz oluşturdular. 50 mühendis benzersiz bir model oluşturmak için tam 270 gün boyunca uğraştılar. Sadece gövde tasarımına 97 saat harcandı – lazer yardımıyla gövde üzerinde 21,9 bin adet delik delindi.

Leica M’nin ilk modeline kıyasla son modeli üzerinde 100 değişiklik yapıldı.  Ayrıca, bu açık arttırmada 977 bin dolara kırmızı Mac Pro ve 461 bin dolara EarPods altın kulaklık satıldı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER apple, apple markası ürünleri, mac pro hakkında, apple ürünleri hakkında, 1.8 milyon dolarlık fotoğraf makinası, apple fotoğraf makinası, en pahalı fotoğraf makinası, fotoğraf makinaları fiyatları, teknolojik haberler, teknoloji hakkında, dünya haberleri