Bostanlıspor Sualtı Ragbisinde de Sesini Duyurdu

Çeşitli spor branşlarında etkin olan ve başarılı çalışmalarıyla beğeni kazanan Bostanlıspor, bu kez de Türkiye Sualtı Ragbisi erkek takımıyla sesini duyurdu.İzmir'de yapılan Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye'nin en güçlü ekiplerinin bulunduğu grubunda üçüncü olan ve genel klasmanda da Türkiye Altıncılığını elde eden Bostanlıspor Sualtı Ragbisi takımı gelecek için ümit vaat etti.
Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy, 3. kez katıldıklarını Türkiye Şampiyonasında her geçen gün daha iyi sonuçlar elde ettiklerini belirterek, "Bu kez şampiyon olan İzmir Büyükşehir dışındaki rakiplerimize tek farklarla yenilerek dereceyi kaçırdık. Ancak iyi mücadele ederek gelecek için ümit vermemizin yanı sıra gençlerimize tecrübe kazandırdık. Takımımız şampiyonaya katılan en genç takım olmanın yanı sıra İzmir'deki yaşadığımız havuz problemi nedeniyle antrenman yapamamanın dezavantajı da ortaya çıkınca sonuç kaçınılmaz oldu. Buna karşın oyuncularımız çok iyi mücadele ederek bizleri sevindirdi. Gençlerimizle gurur duyduk. Hepsine teşekkür ederiz. Arkamızda belediye, üniversite, sponsor gücü yoktu. Yüreklerini ortaya koyarak, gelecek için ümit verdiler. Bu sporda da Türkiye çapında derece elde edeceğiz" dedi.


Sualtı ragbisi nedir?
Sualtı Ragbisi derinliği 3,5-5 m arası olan bir havuzda içerisinde tuzlu su bulunan bir topla oynanan 3 boyutlu bir spordur. Bir takım 6 aktif, 6 değişim ve 3 rezerv oyuncu olmak üzere 15 kişiden oluşmaktadır. Oyunun amacı içerisinde tuzlu su bulunan dolayısıyla suda batan ve pas vermeye (1-2 metre) olanak sağlayan topun rakip kaleye atılıp gol yapılmasına dayanmaktadır. Sualtı ragbisi bir kontak sporu olmasına rağmen oldukça sıkı kuralları bulunmaktadır. Sualtı ragbisi oyuncuları sualtı terminolojisinde ABC malzemeleri diye isimlendirilen maske, palet ve Snorkel kullanabilirler. Ancak paletler yaralamaya izin vermeyecek şekilde keskin ve sivri uçlardan yoksun olmalıdır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bostanlıspor, Türkiye Sualtı Ragbisi erkek takımı, Sualtı Ragbisi, Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü, Avni Erboy