''Bir Milyar Kadın'' Projesi 14 Şubat'ta Canlanıyor!

Kadına yönelik şiddeti protesto edenler "One Billion Rising" projesi kapsamında 14 Şubat'ta Beşiktaş'ta buluşacak.Geçtiğimiz yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde başlayan "One Billion Rising/Bir Milyar Yükseliyor" projesi bu yıl 14 Şubat'ta yapılacak.

Beşiktaş Barbaros Meydanı'nda dünyayla eş zamanlı olarak 14 Şubat'ta düzenlenecek etkinlikte, binlerce kişi kadına yönelik şiddeti protesto etmek için dans edecek.

Etkinliğe katılmak isteyenler için belediye ücretsiz dans dersi verecek. Etkinliğe dünyanın farklı metropollerinde 1 milyar kişinin katılması hedefleniyor.

Beşiktaş Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, geçen yıl da düzenlenen etkinliğin bu yılki teması "Adalet" olarak belirlendi.

Herkesin aynı koreografiyla dans edeceği etkinlik, Barbaros Meydanı'nda 14 Şubat'ta saat 14.00'te başlayacak.

Etkinlikte sergilenecek dansın koreografisini öğrenmek isteyenler için Beşiktaş Belediyesi Hizmet Binası'nda kurs düzenlenecek. Dans eğitmeni Umurcan Erşahin tarafından verilecek dersler,

27 Ocak Pazartesi günü başlayacak. Dersler, 3 hafta boyunca, Pazartesi ve Çarşamba günleri 17.00-19.00, Cumartesi günü ise 14.00-16.00 saatleri arasında yapılacak.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kadına şiddet yürüyüş, 8 mart dünya kadınlar günü, one billion rising, bir milyar yükseliyor projesi, kadına şiddet için bir milyar kadın toplanıyor, umurcan erşahin