Audi TT RS Plus

Alman otomobil üreticisi Audi, mekanik ve stil güncellemesi yaptığı akabinde mevcut TT RS modelinin yeni bir versiyonu olan TT RS Plus özellikleri ile Audi severleri çok mutlu etti.Maksimum güç 20 beygirlik artışla toplam 360 beygire yükselirken, tork çıkışı standart modele göre 15 Nm artarak 465 Nm’ye çıkmış. 

Parlatılmış antrasit malzeme ile revize edilen radyatör ızgarasının etrafı standart modelde olduğu gibi mat alüminyum ile kaplanmış. Bu şekli ile Audi’nin e-tron konseptlerine gönderme yapan TT RS Plus ayrıca, karbon fiber takviyeli polimerden (CFRP) imal edilen yan aynalar ve “Audi RS” imzalı oval çift egzoz çıkışı ile dikkat çekiyor. Valf kontrollü yeni egzoz sistemi motorun ses seviyesini düzenliyor.

İç mekanda ise, alt kısmı düzlenmiş spor direksiyon simidi ve alüminyum görünümlü malzemeler ile yeniden şekillendirilen “TT RS Plus” rozetli vites topuzunun dışında başka bir yenilik bulunmuyor.

Öte yandan, TT’nin yalın tasarımıyla bütünleşen standart 19-inç TT-RS jantlar, kırmızı tonlu flanşlar ve siyah gövde rengi ile farklılaştırılmış. Araçta ayrıca bastırma kuvvetini ve yüksek hızlarda dengeyi arttıran yeniden tasarlanmış sabit arka kanat da bulunuyor.

S S tronic şanzıman ile donatılan yeni TT RS Plus, 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,1 saniyede (Roadster 4,2 sn) ulaşıyor, mekanik şanzımanlı model ise 4,3 saniye (Roadster 4,4 saniye) ile biraz daha yavaş kalıyor. Hem Coupe’nin, hem de Roadster’in hızı elektronik olarak 280 km/s ile sınırlanmış. S tronic şanzımanlı Coupe 100 kilometrede ortalama 8,5 litre, Roadster ise 8,6 litre yakıt harcıyor.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER