HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 1 Ağustos 2017

Alaçatı'da Sanatın Kalbi Periart'ta Atıyor

Magazinizmir
İpek Atay ve turizmci eşi Sinan Atay’ın kurduğu PeriArt Gallery ve Butik Otel, Alaçatı’da sanatseverlerin vazgeçilmez mekanlarından oldu.

İpek Atay, Alaçatı’da eşi Sinan Atay ile birlikte kurduğu sanat galerisi, butik otel ve kafe ile sanata ilgi duyan konuklarına farklı bir tatil deneyimi sunuyor. Sanatla içe içe büyüyen ve seramik sanatınagönül veren İpek Atay ve İzmir’in sayılı otellerinde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra kendi mekanlarını açan Sinan Atay, beş yıldır PeriArtGallery ve Butik Otel ile Alaçatı’nın sanat hayatına yön veriyorlar. PeriArtGallery’de bugüne kadar 40’a yakın sergi açtıklarını dile getiren İpek Atay, sadece sezonluk değil tüm yıl açık bir mekan olduklarını ve her yaz sezonu boyunca birçok kişisel sergiye yer verdiklerini belirtti.

Aynı zamanda her yıl ekim ayında Alaçatı Sanat Haftası kapsamında yapılan sanat çalıştayı, workshop ve sergilere de sanat derneğiyle birlikte destek verdiklerini vurguladı. Alaçatı’da tatil yaparken bir yandan da sanat eserleriyle ruhunu zenginleştirmek isteyenlerin PeriArt Butik Otel’i tercih ettiğinin altını çizen Atay, otel ve galerinin yanı sıra yine çesitli sanat eserlerinin sergilendiği bir kafe ile Alaçatı’nın kültür sanat yaşamına katkıda bulunduklarını dile getirdi.

Jackie Arditty PeriArtGallery’de

PeriArtGallery’de şu an İstanbullu sanatçı Jackie Arditty’nin muhteşem eserleri sergileniyor. İlk sergisini 11 yaşında açan ve Harika Çocuk seçilmiş olan Arditti’nin 'Blue' adlı sergisi mavi dönemim diye adlandırdığı eserlerinden oluşuyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN