'Agora Sohbetleri'nde Bu Haftaki Konuk, Psikolog Kutay Ürkmen

Her hafta konusunda uzman bir konuğu ağırlayan Agora Sohbetlerinin bu haftaki konuğu Psikolog Kutay Ürkmen olacak. 12 Nisan Cuma günü Agora Alışveriş Merkezi’nde saat 16.00’da ücretsiz olarak gerçekleşecek sohbette Kutay Ürkmen ‘Bahar Yorgunluğu’ konulu sohbetiyle İzmirlilerle buluşacak.Psikolog Kutay Ürkmen, Hacettepe Üniversitesi’ndeki psikoloji lisans eğitimiyle eş zamanlı olarak;1994 yılından beri Pedagojik formasyon eğitimi almış, çocuklar ve yetişkinler için zeka ölçeğinin uygulamalarını yapmış, konversiyon bozukluğu, antisosyal kişilik, stres bozukluğu gibi çalışmalar uzmanlık konuları arasındadır. Şuan özel bir eğitim ve danışmanlık şirketinde hizmet vermektedir.

Bahar yorgunluğu nedir? 

Bahar yorgunluğu, psikoloji alanında mevsimsel problemlerden biridir. İlkbahar ve sonbahar'ın ilk haftalarında genellikle belirtilerini göstermeye başlar. İş yaşamından aile yaşamına kadar insan hayatını her yönüyle etkileyen bir durumdur. Enerji azlığı, halsizlik, vücutta kırıklık ve baş ağrıları gibi semptomlar iş performansının düşmesine ve kişinin hayat kalitesinin düşmesine sebep olabilir.

Bahar yorgunluğu engellenilebilir mi?

Psikolog Kutay Ürkmen; Her geçen yıl daha fazla insanın etkilendiği bahar sendromundan kurtulmak için yemekten spora, uyku düzeninden alınması gereken vitamin çeşitlerine kadar birçok bilgiyi ziyaretçilere aktaracak…

‘Bahar Yorgunluğu’ başlıklı sohbetiyle Kutay Ürkmen, Agora Avm ziyaretçilerine bahar yorgunluğunu engellemenin yollarını ve bireyin nasıl enerjik kalacağını anlatacak.
Agora Sohbetleri’nin Nisan Ayı Uzman Konukları:
19 Nisan Cuma günü saat 16.00’da Diyetisyen Safiye Taş ‘Sağlıklı Yaşam ve Obezite’ ile ziyaretçileri sağlıklı yaşam hakkında aydınlatacak.

26 Nisan Cuma günü saat 16.00’da Doktor Kubilay Bozkurt ‘Şeker Hastalığında Beslenme ve Korunma’ konu başlığı ile ziyaretçilerine şeker hastalığı hakkında bilgi verecek.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER bahar yorgunluğu nasıl atılır, bahar ayları hakkında, bahar aylarında nelere dikkat edilmeli, psikolog kutay ürkmen, agora avm, agora, agora nerede, agora sohbetleri, agora alışveriş merkezi, agora etkinlikleri hakkında