Sonbaharda En Güzel Nerede Tatil Yapılır?

Sonbahar seyahat için müthiş bir zaman. Birçok yerde, hava gündüzleri sıcak, geceleri serindir. Ama her yerde yapraklar renk değiştirir. Bu çok güzel ve bir o kadar da romantik... Eğer sizse bir sonbahar tatil yapmayı planlıyorsanız tavsiye edeceğimiz yerleri dikkate alın deriz.İşte sonbahar için muhteşem seçenekler:

Floransa: Eğer hiç İtalya'ya gitmediyseniz bu son baharda tam zamanı. Dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi Floransa'da yaz kalabalığından sıyrılıp, kendi sükunetine dönüyor. Sonbahar ise Floransa için en güzel zaman oluyor.

New York: Birçok insan sonbaharda New York City'nin bir başka olduğunu söyler ve bu kesinlikle doğru. New York'a yapacağınız çok özel bir seyahatle sonbahar yapraklarının büyülü ve salınarak düşüşünü seyredebileceksiniz. Bu dinamik şehirde belki de huzur bulmak için en güzel mevsim sonbahar.

San Francisco: San Francisco'yu yazın seyahat edenler bir hata yapıyor desek abartmış olmayız. Çünkü tam bu mevsimde şehir hem soğuk hem rüzgarlı. Kısacası burası sonbaharda mükemmel desek abartmış olmayız. Hava sıcak ve güneşli... Bir bilet alıp feribotla gezmenin be Golden Gate Park'ta zaman harcamanın tam sırası.

Buenos Aires: San Fransisco gibi, Buenos Aires'te de havanın en güzel zaman sonbahar. Ama şaşırmayın Güney Yarım Küre'den söz ediyoruz. Yani ilkbahar da bir sonbahar yaşamak isteyenlere bu önerimiz. Gündüzler sıcak ve akşamlar ise serin ve bu mevsimde yapabileceğiniz bir çok aktivite de cabası. Kutlamalar, festivallerle Eylül'den Kasım sonuna kadar burası muhteşem.

Vancouver: Kanada'da sonbaharda ziyaret edilebilecek en güzel yerlerden biri burası. Hatta Kanada'nın en iyi yeri diyebiliriz. Bölgenin doğal güzellikleri sonbaharla birlikte renk değiştiriyor ve bambaşka bir manzarayı sizlere sunuyor.

İngiltere: İngiltere'nin sonbaharda gerçekten ziyaret etmek için müthiş bir yer. Yılın en güzel ayları olan sonbahar aylarında burada düzenlenen en popüler yürüyüş festivallerinden birine katılabilirsiniz. Ayrıca bu etkiliklere katılmak İngiltere'de kırsal alanı görmek için en iyi yoldur diyebiliriz.

Fransa: Fransa özellikle bu mevsimlerde gurmeler için çok özel bir destinasyon. Ülkenin dört bir yanında gurme festivalleri ve şarap festivalleri düzenleniyor. Sonbaharı damağınızda bir Fransız şarabının tadıyla hatırlamak için güzel bir fırsat.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sonbaharda nerede tatil yapmalı, sonbahar için en uygun yerler, dünyada görülmesi gereken yerler, ne zaman nerede tatil yapılır, ingiltere nasıl bir yer, vancover neresi, new york nasıl bir yer, tatil yapılacak yerler, dünyada nereyi görmeli, en iyi tatil yerleri, aşk şehirleri, balayı tatili nerede yapılır, floransa nerededir, floransada tatil yapmak