Seferihisar Bekle Beni, Geliyorum!

Hafta sonu için ne yapmalıyım diye düşünenlere bu haftaki önerimiz İzmir'e 47 km uzaklıktaki Seferihisar beldesi. Yeni bir haftaya dinlenmiş, eğlenmiş, deniz ve güneşin tadını çıkarmış olarak başlamak istiyorsanız eğer Seferihisar tam size göre...İzmir'e 47 kilometre uzaklıktaki Seferihisar da, MÖ 1050-1000 yıllarında kurulmuş 12 Ion kentinden biri. Seferihisar, tarihinin yanı sıra ilçeye 5 kilometre uzaklıktaki balıkçı yerleşimi olan Sığacık ile dalış yapıp zıpkınla balık avlamak isteyenlere ve koyları yatla gezmek isteyenlere hitap ediyor.

İzmir'in 80 kilometre güneybatısındaki Gümüldür, 8 kilometrelik sahil şeridiyle deniz, kum, güneş tatili arayanları ağırlayabilir. Menderes ilçesine bağlı olan Gümüldür, sessiz bir yerleşim biriminde ailesiyle tatil yapmak isteyenleri ağırlıyor.

Gümüldür'e komşu Özdere ise Ion uygarlığının Efes'ten başlayan ve Teos'a kadar uzanan Ege sahil çizgisinde konuklarını ağırlayan bir yerleşim birimi. 22 kilometrelik sahil şeridine sahip belde, temiz havasıyla doğayla iç içe tatil yapmak isteyenleri çağırıyor.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER seferihisar hakkında, izmirde nerelere gidilir, tatil için nereye gitmeliyim, tatil için öneriler, gezelim görelim, seferihisar hakkında, seferihisar nasıl bir yer