Gün Batımının En Güzel İzleneceği 10 Yer!

Güneşin batışını seyretmek için şahane bir yer seçtiyseniz eğer, romantizm artık vazgeçilmezdir.. İşte sizin için seçtiğimiz gün batımını izleyebileceğiniz harika yerler.. 1. Tanrıların Tahtı Nemrut

Gün batımının en etkileyici hallerinden biri çok uzakta değil, hemen yanı başımızda! Adıyaman’da 2600 m yüksekliğe erişen Tanrıların Tahtı Nemrut, Antik Çağ’dan kalma heykelleriyle birlikte gün batımının görkemini yaşatıyor.

2. Kum ve Güneşin Dansı: Sahra Çölü

Gün batımı deyince akla genellikle deniz üzerinde kaybolmakta olan güneşin görüntüsü gelir; ama güneş, yeryüzünün en kurak çöllerinde de eşsiz güzellikte manzaralar yaratabiliyor. Tıpkı Sahra Çölü’ndeki gibi..

3. Arizona’nın Sihri: Büyük Kanyon

Gün geceye dönmeden hemen önce, güneş ışıklarının sihirli bir oyuna sahne olduğu en güzel noktalardan biri de Arizona’daki Büyük Kanyon. Her yıl milyonlarca insan 445 km uzunluğunda, 29 km genişliğindeki bu mucizevi anı yakalamak için Arizona’ya gidiyor.

4. Egzotik Ada Bora Bora

Tahiti’nin egzotik güzeli Bora Bora, okyanus kıyılarını süsleyen özgün bungalovlarıyla başlı başına karizma sahibiyken bir de gün batımının eşsiz kızıllığıyla yıkanınca dünyanın en görülesi manzaralarından birini yaratıyor.

5. Kızıl İhtişamıyla Taj Mahal

Hindistan deyince fotoğraf karelerini süsleyen en ikonik manzara masmavi bir gökyüzü altında bembeyaz siluetiyle yükselen Taj Mahal olur genellikle… Günün her saati ihtişamını kaybetmeyen bu tarihi saray, kısacık gün batımı anında ise muhteşem bir manzara yaratıyor.

6. Romantizmin Kızıl Hali: Venedik

Aşkın ve romantizmin kenti Venedik siluetine bir de güneşin büyüleyici kızıllığı eklenince yeryüzünün en özel manzaralarından biri ortaya çıkıyor. İster Büyük Kanal üzerinde bir gondol sefasında ister Accademia Köprüsü üzerinde izleyin, bu kentte gün batımına aşık olacaksınız..

7. Ege Güzeli Bodrum

Unutulmaz yaz aşklarının, çılgın eğlence hayatının, muhteşem doğa manzaralarının romantik diyarı Bodrum’un her anı güzel! Bitez, Gümbet, Torba, Yalıkavak, Türkbükü.. Nerede olursanız olun ister bir tekne turunda, ister renkli kafelerinde gün batımını karşılamanın keyfi yaşamaya değer..

8. Mavi, Beyaz ve Turuncu SantoriniYunan Adaları arasında mimarisi ile en karakteristik olanı Santorini.. Mavi detaylarla süslenmiş bembeyaz evleri, güneşin çekilmeye başladığı anlarda sımsıcak bir turuncuya boyanıyor. Bu eşsiz manzaranın en güzel izleneceği nokta ise Oia köyü..

9. Çölün Ortasında Kızılla Yıkanan Vaha: Nil Nehri

Dünyanın en uzun nehri olarak bilinen Nil, çöllerle çevrili Mısır’ı yüzlerce yıldır bereketli bir coğrafyaya dönüştüren suları üzerinde, güneşin en güzel ve en mistik tonlarına ev sahipliği yapıyor..

10. Vahşi Yaşamın Kalbi Masai Mara

Kenya’nın başkenti Nairobi’de bulunan Masai Mara Ulusal Parkı yeryüzünde doğal hayat açısından en zengin noktalardan biri. Vahşi yaşamın ev sahiplerinin hiçbir yerde göremeyeceğiniz manzaralarını barındıran bu doğa harikası, gün batımında ise kartpostalları kıskandıracak güzellikte görüntüleri ağırlıyor..

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Gün batımını izleyebileceğiniz en iyi 10 yer, gün batımı, gün batımı için en iyi yerler, magazin izmir