En Pahalı Şehirlerde Bedava Yapabilecekleriniz!

Dünyanın en pahalı şehirlerine gitme fırsatı bulursanız eğer, haberimizi okumadan gitmeyin ! Oslo - Norveç

Norveç’in başketi Oslo İskandinavya’nın en pahalı şehri olabilir ama bu bölgenin en şahane ve unutulmayacak deneyimini bedava yaşayabilirsiniz: Kuzey Işıkları. Aurora Borealis olarak da adlandırılan Kuzey Işıkları’nı rahatça görmeniz için Oslo listenin başını çekiyor. Hatta kış aylarında açık bir gökyüzünde, ışıkları neredeyse her gece görebilmeniz mümkün. Şehir dışına doğru Kuzey Işıkları Safarisi yapabilirsiniz; fakat rehber size biraz pahalıya mal olabilir. Bunun yerine geceleri gözyüzünü dikkatlice incelerseniz mavi-yeşil ışık şovunu bedavaya getirebilirsiniz.

Zürih - İsviçre

İsviçre çikolatası en az Heidi ve saatleri kadar ünlüdür. Zürih, cüzdanınızı kısa yoldan boşaltacak bir şehir olmasına rağmen Lindt Çikolara Fabrikası'nı ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. 1845’den beri kitlesel çikolata üretimi yapan fabrikayı gezmek, çikolatakolikler için unutulmaz derecede tatlı bir deneyim olacaktır. Tur esnasında çikolata müzesini de görebilirsiniz. En inanılmazı ise turun sonunda bedava çikolata örneklerinin tadına bakarken kendinizi cennette hissetmeniz.

Cenevre - İsviçre

Cenevre’de görülebilecek en güzel yerlerden biri de ücretsiz! Cenevrelilerin sıcak yaz ve keskin kış günlerinde yürüyüş yapıp yüzdükleri Cenevre Gölü ya da yerel adıyla “Lac Leman”ı ziyaret edin. Ücretsiz Wi-Fi alanının yanı sıra göl etrafında tur atmak isteyenler için yine ücret ödemeden bisiklet kiralama seçeneği bulunuyor.

Kopenhag - Danimarka

Danimarka’nın başkenti Kopenhag, resmedilmeye değer sokakları, kilometrelerce uzunluğundaki bisiklet parkurları ve capcanlı, sanat dolu kanallarıyla keşfedilmeye değer. Şehir Bisikletleri Projesi, şehri gezmeniz için en trendi ve yeni bisikletleri sunuyor. Bisikleti alırken depozit bırakıyorsunuz ama geri getirdiğinizde bu depozitonuzu da geri alıyorsunuz. Yani bedava!


 

Stockholm - İsveç

Buz pateni, Stokholm’de güzel bir kış günü geçirmek için en hoş seçeneği sunuyor. Şehrin göbeğindeki Kungstradgarden buz pateni pistinde, kasım ortasından mart ayına kadar canlı müzik ve sizi sıcak tutmaya yarayacak sımsıcak içecekler sunan standlarıyla ücretsiz buz pateni keyfi yaşayabilirsiniz.

Tokyo - Japonya

Tokyo’nun neon ışıkları metropolseverler için cennet gibidir. Çılgın sokaklar ve onlardan daha da çılgın trafik, şehrin meşhur elektirk atmosferini yaratıyor. İşportacılardan uzak kalmak isterseniz, size İmparatorluk Sarayı’nı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.Tokyo’nun en görülmeye değer manzaralarını sunun saraya giriş ücretsiz. Hendekleri, kalın taş duvarları ve güzel bahçelerinin yanı sıra İmparator Hirohito’nun Kimono Koleksiyonu ve muhteşem Japon resimlerini burada görebilirsiniz. İnsanlar kiraz ağaçlarının pembe bahar çiçeklerini görmek için nisan ayının başında buraya hücum ediyorlar.Siz de aralarına katılın!

Helsinki - Fillandiya

Kışın Helsinki’nin görkemli sokaklarında, tam üç tane şenlikli noel pazarı kurulur. Binaları, bulvarları, heykelleri ve arnavut kaldırımlı dar sokaklarının ışıl ışıl parladığı noel atmosferinde Pazar alanlarını gezmek bedava! Keyfini çıkarın.

Singapur

Cam yüzeylerinden geceleri şehir silüetinin titrek ışıklarını rahatlıkla görebileceğiniz devasa gökdeleneleriyle Singapur, süper temiz ve ultra ultra pahalı bir şehir. Zarafetin doruk yaptığı ve sömürgeci ihtişamını hissedeceğiniz bazı yerleri gerçekten pahalı olsa da görülmeye değer. Örneğin Raffles Hoteli. Bu simgesel otel, Singapur’un en eski otellerinden biri olmasının yanı sıra, lobisinden içeri doğru süzülebilmek için otelin zarafetine uygun şık bir elbiseye ihtiyacınız olacak. Şıklıktan çok rahatlığa önem veren çoğunluktansanız dışarıdan bakmak serbest. James Bond’un ünlü Martini’sini ısmarladığı bu otelin barına geçip bir göz atmak isteyebilirsiniz. Bir Singapur Sling içmenizi tavsiye ederiz (içki ücretli tabi ama yanında sunulan fındıklar bedava!). Ayrıca otelin tropikal bitkilerle çevrelenmiş avlusunda oturup, utra lüks odalarından birinde kalıyormuşsunuz gibi davranabilirsiniz. 

 

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dünyanın en pahalı şehirleri nelerdir, dünyanın en güzel şehirleri, en pahalı şehirler, dünyanın en pahalı şehirlerinde bedava yapabileceğimiz şeyler, magazin izmir