HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SEYAHAT -- 26 Temmuz 2017

Aile Üyeleri ve Nişanlılar İçin ABD Göçmenlik Vizesi

Magazinizmir
ABD vatandaşı olan kişiler ve Amerika’da yaşayan Green Card sahipleri, aile üyeleri ve nişanlıları için göçmenlik işlemlerini başlatabilmektedir.

I-130 olarak adlandırılan aile üyesinin başlattığı göçmen vizesi başvurusu ve I-129 olarak adlandırılan nişanlılık vizesi başvurusu ABD'de bulunan Göçmenlik ve Vatandaşlık Ofisi’ne (USCIS) yapılmaktadır. Her iki başvuru da USCIS tarafından onaylandıktan sonra Ulusal Vize Merkezi’ne (NVC) ve oradan da doğrudan randevu tarihine göre ABD Büyükelçiliği’ne gönderilmektedir.

ABD vatandaşları; eşleri, nişanlıları, çocukları, anne-babaları ve kardeşleri; Green Card sahipleri ise eşleri ve evli olmayan çocukları için göçmenlik başvurusu yapabilmektedir. ABD vatandaşları, hemcins nişanlılıkları da dahil olmak üzere, nişanlıları için I-129 başvurusu yaparak göçmenlik işlemlerini başlatma hakkına sahiptir. Amerika’da hayat boyu oturma imkanı için greencard başvurusu yapılması gerekmektedir.

Nişanlılık Vizesi Nasıl Alınır?

I-129 başvurusu olarka bilinen nişanlılık vizesi, USCIS tarafından onaylandıktan sonra Ulusal Vize Merkezi’ne (NVC) ve oradan da Ankara’daki Büyükelçiliğe gönderilir. Dosya elçiliğe ulaştığında genellikle başvuru yapan Amerikan vatandaşına veya avukatına bilgi verilir. Kısıtlı sayıda açılan nişanlılık vize randevusu kotasından hemen randevu tarihini almanız ve ardından da vizenizi almak için görüşmeye gitmeniz gerekir.

Doğru, hızlı ve sonuç odaklı bir Amerika vizesi danışmanlık hizmeti sunan Amerikauzmani.com ile aşağıdaki hizmetleri alabilir, göçmenlik işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz:

● Büyükelçilik sistemine kaydınızı yapmak ve randevunuzu almak
● Mülakat danışmanlığı yapmak,
● Gerekli evrakları ve dosyanızı hazırlamak
● Evraklar için tercüme hizmeti vermek
● Elçilikle gereken yazışmaları yapmak
● Randevu değişikliklerinizi talep ve takip etmek
● Eğer var ise idari işleminizi takip etmek
● Görüşme sonrası eksik evrak tamamlanmasına yardımcı olmak

Amerikauzmani.com, New York merkezli Amerikalı hukuk bürosu iş ortağı sayesinde özellikle göçmenlik konusunda size sunulabilecek en kapsamlı ve kaliteli hizmeti taahhüt etmektedir. Amerika Uzmanı’ndan alacağınız danışmanlık hizmetlerinde tüm Türkiye’de telefonla, mesajla veya e-mail ile Amerika Uzmanı’ndan bilgi alabilirsiniz.

Amerikauzmani.com; üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan ve aynı bölümde yüksek lisans derecesini alan Gökçe Taşkıran tarafından kurulmuştur. İlk iş deneyimi Turkish Daily News gazetesinde muhabirlik olan Taşkıran, daha sonra Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler dairesinde devam etmiştir. Taşkıran’ın Amerikauzmani.com’u hayata geçirmesine olanak sağlayan asıl iş tecrübesi ise 15 yılını geçirdiği, takım lideri konumuna yükseldiği ve her tür ABD vizesi konusunda geniş bilgi birikimi edindiği ABD Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü olmuştur.

 


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN