HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 12 Ocak 2018

Yüzümüze İfade Kazandıran Kaşlar Nasıl Olmalı?

Magazinizmir
Yüzümüze karakterini veren unsurlardan biri olan kaşlarımız ihmale gelmez! İdeal kaş şekli nasıl olmalı, kaşlarımızın bakımı için neler yapmalıyız?

Kaşlarımız yüzümüzün en dikkat çekici noktalarından biri. Kaşlarımızla karşımızdaki kişiye ruh halimizi anlatıyor, yaşımızı belli ediyor hatta karekterimiz hakkında mesajlar veriyoruz. Karşımızdaki insan kaşımızla yaptığımız mimiklerimizden bizim sinirli mi, sakin mi, mutlu mu, meraklı mı olduğumuzu anlayabiliyor. Kaşlar aynı zamanda kadınların güzelliğini ve makyajını tamamlayan en büyük unsurlardan biri. Eğer kaşlarınıza verdiğiniz şekil yüzünüzün şekliyle uyumlu değilse, ne kadar güzel bir makyaj yaparsanız yapın gözlerinizin güzelliği geri planda kalacak.

Kaş konusunda da tıpkı saç modellerinde olduğu gibi herkese yakışan şekil farklı oluyor. Kimi insana çok ince kaş yakışıyor, kimisine daha kalın kaş. Bazılarının tercihi kavisli kaşlardan yana oluyor, bazılarınınki ise dümdüz kaş modellerinden. Dediğimiz gibi, tıpkı saç modelinde olduğu gibi, kaşta da önemli olan kendimize yakışanı bulabilmek.

Kaşlarınızı alırken de dikkat etmeniz gereken püf noktaları var. Örneğin kaşlarınızdan bir tanesinin daha ince olduğunu fark ederseniz diğerini de inceltmeye çalışmamanız gerekiyor. Eğer ikisini eşitlemek için kaşlarınızı almaya devam edersiniz, iki kaşınızın birden incecik olma riski var!

İkinci ipucu ise kaşlarınızı her zaman duştan sonra almak. Çünkü gözenekleriniz duştayken sıcak su ve buhardan etkilenerek açılıyor, aynı zamanda cildinizi nemlendirirken kıl kökleriniz besleniyor. Köklerinin beslenmesi de kaşlarınızın daha hızlı uzamasına neden oluyor.

Hangi Yüz Tipine Hangi Kaş Şekli Yakışır?

Şimdi gelelim hangi yüz tipine hangi kaş şeklinin yakıştığına:

Yuvarlak Yüz

Düz kaşlardan uzak durmalısınız, hafif de olsa kavisli kaşları tercih etmelisiniz.

Uzun Yüz

Kavisler ya da yuvarlak açılar yüzünüzü daha da uzun gösterir, uzun formda kaşları tercih etmelisiniz.

Kare Yüz

Kalın kaş kullanmalısınız, aksi halde ince kaşlar kare ve kemikli yüzünüzün ifadesini daha da sertleştirir.

Kaşlarınız Çok İnceyse Ne Yapmalısınız?

Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler genelde usturalı kaş alımına yöneliyor. Peki bu yöntem yeterli mi? Ya da kaşlarınızı kalınlaştırmak istemiyorsanız da bu yöntemi kullanabilir misiniz? Öncelikle şunu belirtelim tek başına kaş usturasıyla kaş alımı kaşları kalınlaştırmıyor. Profesyonel salonlarda, usturalı alım ile birlikte hücre köklerine nüfuz eden vitamin tedavisi uygulanması da öneriliyor.

Bu yöntem yanlış alımdan veya dökülmelerden kaynaklanan boşluklarda çok iyi sonuçlar veriyor. Genetikten kaynaklanan boşluklarda ise microblading yöntemi öneriliyor.

Bir de yaş ilerledikçe göz kapaklarında oluşan gevşeme sorunu var. Bunun sonucunda kaş ve göz arasındaki mesafe daralıyor. Bunun çözümü ise kaşınızı alttan bir sıra fazladan almak, böylece kaşınız bir sıra yukarı kalkmış olacak, göz kapağınız açılacak ve bu da sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek.

FACEBOOK İLE BAĞLAN