Yeni Trend Multi-Masking

Cilt bakımında yepyeni bir trend olan Multi–Masking trendi ile karşınızdayız.Sıkı Instagram kullanıcılarının çok da yabancı olmadığı, şu sıralar bol bol #multimasking hashtagli cilt bakım rutini paylaşımlarından göreceği bu yepyeni trend, kusursuz bir cilt için en iyi bakımlar arasında yer alıyor.

Mutli – Masking bir cilt bakım trendidir. Bu bakım birden fazla ihtiyaca yönelik farklı bakım maskelerinin birarada yapılması ile ortaya çıkmış. Birden fazla maskenin cilde uygulanmasındaki amaç ise her bölgenin farklı ihtiyaçların doğru maskelerle ile uygulama yaparak sorunu çözmek. Yani burun çevreniz yağlı ama yanaklarınız kuru ise bu maske trendi tam size göre.
Her alana farklı maskeleri tek tek yapmak hem vakit kaybı hem de uğraştırdığı için bu maskelerle cildinize derinlemesine ve hızlı bakım yapmak mümkün.

Mutli Masking Maskeleri Nasıl Seçilir?

Mutli Masking maskelerine karar vermenin yolu cildinizin ihtiyaçlarını çok iyi bilmekten geçiyor. Şöyle ki cilt sorunlarının çoğu yanlış ürün ve uygulamalarla daha da artabilirken yine bu yanlış uygulamalarla sağlıklı ciltte sorunlar yaratmak da mümkün. bu sebeple cildinizde sorunları iyi bilmeli ve bölgenin ihtiyacını karşılamasınız.
Dikkat etmeniz gereken nokta, her cilt bölgesinin farklı ihtiyaçları dolayısıyla farklı bir yapısı olduğu için farklı tepkiler verebilir. Örneğin, gözaltınız fazla hassas olduğu için asit içeren ürünlerden oluşan maskeler bu alanda kullanılamaz. Gözaltlarınız için retinol(A Vitamini) içeren maskeler çok daha uygun olacaktır.

Bunun yanında burun çevresi ve alnınız yağlanmaya daha müsaittir. Bu sebeple salisik asit bulunan cilt maskeleri bu bölgeler için çok daha uygun olacaktır.
Multi Maskin maske yaparken cilt hassasiyetinize de dikkat etmelisiniz. Cilt tipiniz hassas ise birden çok ürünü bir anda cildinize uygulamak ağır gelebilir ve kaşıntı tahrişe sebep olabilir. Bu yüzden cilt tipinize en uygun ürünleri kombinleyerek mutli masking bakımı yapmalısınız.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Multi–Masking izmir, izmir Multi–Masking, cilt bakımı izmir, izmir cilti bakımı, güzellik tüyoları izmir, izmir güzellik tüyoları, cilt bakımı trendi izmir