U Vitamini ve Faydaları

A, B, C, D, E, K vitaminlerini herkes duymuştur ve bilir, Bunların yanı sıra birde U vitamini vardır.Bulunduğu Sebzeler

Kırmızı, beyaz ve kara lahanada bol miktarda bulunur.

Faydaları

Mide ve Barsak (kolon) kanserine karşı mükemmel bir koruyucu ve önleyicidir. Ender Saraçoğlu; barsak yani kolon kanserinin ırsi olduğunu, ailesinin herhangi birinde bu rahatsızlık olanların, koruyucu olarak U vitamini almasını öneriyor. Tüketilecek lahana’nın seçiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Saraçoğlu, doğal, tarlada yetişmiş sarımsı, yeşilimsi, iri beyaz lahanayı alın ve tüketin diyor. Eylül ayından itibaren bu ürünlerin tüketilmeye en verimli zamanı olduğunu vurgulyor.

Ayrıca lahananın tam olgunlaşmadan koparılmış olanlarının daha çok gaz yapacağını ve olgun lahana seçiminin bu tür sorunu daha aza indireceğini belirtti. Beyaz lahananın bir mucize olduğunu söyleyen bitki profesörü vücutta bulunan toksinleri atmak içinde lahananın çok faydalı olduğunu söylüyor.
Vücuda bir şekilde almış olduğumuz toksinlerin çoğunluğu yağlarda depolanır ve kalp, karaciğer hastalıklarına neden olur.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER U Vitamini, A, B, C, D, E, K vitaminleri, kırmızı lahana, beyaz lahana, kara lahana, mide, barsak, Ender Saraçoğlu, doğal, tedavi, gaz, toksin, yağ, kalp, karaciğer, izmir, sağlık, doğal besinler