Sağlık Kontrolleri Devam Ediyor

Konak Belediyesi'nin semt merkezlerinde 6 aylık periyotlarla sürdürdüğü sağlık taramalarına geçtiğimiz hafta hizmete açılan Mehmet Ali Akman Semt Merkezi ile devam edildi.Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı doktor ve sağlık personelince gerçekleştirilen taramaya merkeze yeni üye olan kursiyerler ve semt sakinleri katıldı. Merkeze gelen vatandaşların Elektrokardiyografi (EKG), tansiyon ölçümleri ile şeker, hemogram, kolesterol değerlerinin kontrolü için kan alımı yapıldı.

Üç gün süren kontroller vatandaşları da memnun etti. Her 6 ayda bir rutin olarak yürütülen taramanın sonuçları gerekli tahliller yapıldıktan sonra Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından vatandaşlara teslim edilecek.

Hastalıklarda erken tanı ve teşhisin çok önemli olduğunu, hayat kurtardığını belirten Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, tarama sonucunda herhangi bir sağlık sorununa rastlanan vatandaşların hastanelerin ilgili servislerine yönlendirildiğini söyledi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak Belediyesi İzmir, İzmir Konak Belediyesi, Mehmet Ali Akman Semt Merkezi İzmir, İzmir Mehmet Ali Akman Semt Merkezi, İzmir Etkinlikleri, İzmir Sağlık