Saçlarınızı Korumanın İp Uçları

Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saçların dökülmeden uzun süre sağlıklı kalmasının ip uçlarını anlattı.Gülgör, düzenli egzersiz, doğru saç fırçası kullanmanın saç sağlığını koruduğunu söyledi.

Türk toplumunda insanların dış görünüşe önem vermesiyle saçların da daha çok önem kazandığını belirten Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gölgör, sağlıklı saçlara sahip olmanın ve saç dökülmelerini önleminin ip uçlarını verdi. Sağlıklı beslenme, düzenli spor yapmanın saç sağlığına da olumlu etkileri bulunduğunu belirten Gölgör, "Düzenli spor yapmak, moral ve motivasyonun yüksek kalmasını sağlarken, bir yandan da saçlarınızın dökülmesini önüne geçer. Bu yüzden evinizde, işinizde vakit buldukça hareket edin. Gideceğiniz yere yürüyerek gidin, bisiklet binin, saçlarınızın daha az döküldüğünün farkına varacaksınız" dedi.

Saçlarınızı Tararken Dikkat

Saçların nemli ve ıslak iken tarakla taranması gerektiğini anlatan Gülgör, saçlara zarar vermeden tarama şeklinin saç sağlığını koruduğunu söyledi. Saçların temiz ve hijyen tutulması gerektiğinin altını çizen Gülgör, aşırı saç yıkamanın saç ve saç derisine zarar verebilceğine dikkat çekti. Saç sağlığı ile ilgili merak edilen tüm bilgileri hastalarına aktardıklarını anlatan Gölgör, günümüzde dökülmüş saçların en iyi tedavisinin saç ekimi olduğunu hatırlattı. Gölgör, saç ekimi ve PRP gibi destek tedavilerle hastaların sağlıklı saçlara kavuşabildiklerini ifade etti. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel Gazi Hastanesi İzmir, İzmir Özel Gazi Hastanesi, Yasemin Gülgör, İzmir Sağlık, İzmir Sağlıklı Yaşam, İzmir Güzellik, İzmir Saç Bakım