Saç Ekimi Hastalarına Spor Uyarısı

Saç ekiminden sonra bir süre ağır spor aktivitelerine ara verilmesi gerektiğine değinen Gazi Hastanesi Saç Sorunları ve Kozmetik Birimi Sorumlusu Yasemin Gülgör, "Operasyondan sonra 1 ay futbol oynamayın" dedi.Saç ekimi kadar sonrasının da önemli olduğunu dile getiren İzmir Özel Gazi Hastanesi Saç Sorunları ve Kozmetik Birimi Sorumlusu Yasemin Gülgör, operasyon sonrasında aletli, ağır sporlara 1 ay ara vermek gerektiğini söyledi. Operasyon sonrasında sadece hafif tempolu yürüyüş yapılabileceğine değinen Gülgör, "Ağır sporlar ya da futbol gibi grup sporlarında ekim yapılan bölgenin darbe alma riski var. Saç ekimi yaptığımız bölgeye top gelebilir ya da bir diğer sporcu çarpabilir. Operasyon sonrasında bu gibi darbelerin alınması ekimin kalitesine zarar verebilir. Bu durumun oluşmasını istemediğimizden hastalarımıza 1 ay süreyle bu tarz sporlara ara vermelerini öneriyoruz" dedi.

Hemen Doktorunuzu Arayın

Saç ekimi operasyonunun ardından ekim yapılan bölgeye umulmadık bir darbe aldığında mutlaka ekimi gerçekleştiren uzmanların aranması gerektiğinin altını çizen Gülgör, "Ekim yapılan bölgeye beklenmedik bir darbe alındığında, mutlaka hastanedeki uzmanlar aranmalıdır. Ekimden sonraki süreçte hasta çok dikkatli olsa da, ekim yapılan bölge umulmadık bir şekilde, kazara darbe alabilir. Bu durumda hasta mutlaka uzmanları aramalı, asla kendi müdahale etmemelidir" açıklamalarında bulundu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Özel Gazi Hastanesi, Yasemin Gülgör, İzmir Sağlık, İzmir Sağlıklı Yaşam, Sağlık İzmir, Sağlıklı Yaşam İzmir