Papatya İle Gelen Güzellik

Papatya güzelliğimize güzellik katacak doğal kurtarıcımız. Yapraklarını açtığı her yeri güzelleştiren masum papatyalar, varlığı ile de şifa dağıtıyor.Yol kenarlarında, yeşil çimlerin arasında sessiz sakin güzelliğini sadeliği ile bizlere gösteren mis kokulu çiçek diye biliriz papatyayı. Sakin ve sadeliğin doğasında kendiliğinden büyüyen papatya, sağlık için yüzyıllardır kullanılan ve bilimsel araştırmaların da destekleri ile günümüzde çok farklı şekillerde kullanılmaktadır.

İşte papatyalar ile evinizde yapabileceğiniz doğal yöntemler;Öncelikle 2-3 kaşık kurutulmuş papatyaya yarım litre su ekleyerek kaynadıktan sonra içtiğimiz papatya çayı uyku bozukluklarına, yemek sonrası sindirime ve mikrop öldürücü özelliği ile diş eti hastalıklarına ve boğaz iltihabına iyi gelir. Rahatlatıcı özelliği ile stresten korur sinirlerimizin yatışmasını sağlar. Bel ve baş ağrılarına iyi gelir.

Papatya çayı demlediğimiz esnada buharı ile nezle ve sinüzite karşı önlemlerimizi alabiliriz. Papatya çayı ile yapacağımız pansuman ile cilt temizliği uygulayabilir, gözlerin şişmesini engelleyebiliriz.


Tabi bir de papatya falı bakıp sevdiğiniz kişinin sizi sevip sevmediğini de öğrenebilir ya da taç yaparak saçınız için aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER