Kendi Kendine Konuşmak Beyni Çalıştırıyor

Madison Üniveristesinden psikoloji uzmanları gerçekleştirdikleri deney sırasında kendi kendine konuşmanın beyni geliştirdiğini belirledi.Her insan haftada en az bir kere kendi kendinle konuşuyorsa bilim insanları bu durumun anormal olmadığını belirtti.

Deneyde deneklerden kaybettikleri eşyaları aramaları istendi. Psikoloji uzmanlarına göre, arama eylemi sırasında insanlar en çok kendi kendine konuşma ihtiyacı hissediyor. Denekler iki gruba ayrıldı. İlk grup, kaybedilen eşyayı susarak aramak zorundaydı, ikinci gruba ise hiçbir bir kısıtlama getirilmedi.

 

Sonuçlar ikinci gruptaki deneklerin vazifeyi çok daha hızlı tamamladıklarını gösterdi. Psikologlar konuşmanın algılama ve düşünmeyi etkilediği ve de bu sebepten dolayı beyni çalıştırırak iyi bir sonuca varıldığı kanısına vardı. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kendi kendine konuşmak, beyni geliştiren egzersizler, beyni geliştirmek için ne yapmalı, beyni çalıştıran şeyler, beyni iyi gelen durumlar, kendi kendine konuşmanın faydaları, beyin egzersizleri, beyni çalıştırmanın yolu