Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Ve Lions 118R'den Örnek Proje

Anaokulları ve ilkokullarda göz tembelliği hastalığının zamanında belirlenerek önlenmesini sağlamak amacıyla yola çıkan Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, Lions 118R işbirliğiyle örnek bir projeye imza atıyor.Edremit'ten Alanya'ya kadar olan bölgeyi kapsayan çalışmada; anaokulları ve ilkokullara yönelik yapılacak taramayla öğrencilerdeki görme bozuklukları saptanacak.

Projede 56 Lions Kulübü'nün aktif olarak görev alacağını söyleyen Lions 118 R Genel Yönetmeni Altan Tarhan, bu etkinliğin uzun vadeli bir proje olacağını söyledi.

Çocuklardaki göz tembelliği rahatsızlığının, eğitim hayatını olumsuz etkilediğine dikkat çeken Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu ise her çocuğun 2 yaşında ve okul öncesinde mutlaka göz muayenesinden geçmesi gerektiğini kaydetti.

Kaşkaloğlu, “Göz sağlığı okuldaki başarıyı doğrudan etkiliyor. Gözde bir rahatsızlık olup olmadığı konusunda aileler çok bilinçli hareket etmeliler. Bu konuda öğretmenlere de büyük görev düşüyor” dedi.

Bu tarz sosyal sorumluluk projelerine desteklerinin devam edeceğini söyleyen Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu'na, Genel Yönetmen Altan Tarhan tarafından teşekkür plaketi verildi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, Lions 118r, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, Anaokulları ve ilkokullarda göz tembelliği, Altan Tarhan, Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, göz sağlığı, sosyal sorumluluk projeleri