Kanser Olmamak İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Vücudunuzu kansere karşı koruyan ve savunan besinleri sizler için sunuyoruz.Kansere karşı vücudumuza direnç verecek olan vitaminler, doymamış yağ asitine sahip yiyecekler, düzenli olarak tüketilmesi gereken gıdalar vardır. Özellikle bu gıdalar içerisinde yer alan sebze ve meyveleri özellikle mevsiminde tüketmek vücuda en yararlı şekli.

Kötü Kokuyorlar Evet Fakat

Sarımsak ve soğan içerisinde bulunan maddelerle mide, kolon ve pankreas kanseri için önleyici özellikler taşıyor. Günde 2 diş sarımsak veya küçük bir soğan tüketmek bu açıdan çok önem arz ediyor. Soğan ve sarımsağın prostat kanseri riskini de azalttığı iddia vardır.

Her Derde Deva Üzüm

Üzümün insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor fakat üzümün kansere karşı en etkili bölümü çekirdeği. Kara üzümün çekirdeğinin prostat, akciğer ve kolon kanserine sebep olan hücreleri öldürdüğü düşünülüyor. Üzümü mutlaka çekirdekleriyle birlikte bir avuç mevsimi içerisinde taze olarak tüketmeniz yeterlidir.

Brokoli, Karnabahar, Lahana

İçerisinde antioksidanlar barındıran bu yiyecekler çok severek yenilmeseler de tüketilmesi zorunlu koruyuculardır. Sindirim sisteminde oluşan kanser çeşitlerine karşı etkili olan bu sebzeler çiğ olarak tüketilirse daha etkili oluyorlar.

C Vitamin İçeren Besinler

C vitamini ve lif barındıran turunçgiller cilt, akciğer ve sindirim sisteminde meydana gelen kanser çeşitlerine karşı koruyucu özellik taşıyor. Salatalarınızdan limonu sakın eksik etmeyin. Bu Turunçların suyunu sıkıp her gün bir bardak tüketmenizde fayda var.

Hem Sağlık Hem Güzellik

Çilek cilt güzelliğine olan etkisinin yanı sıra içinde bulundurduğu bağışıklık artırıcı C vitamini ve ellagik asitle kansere karşı da koruyucu özelliğe sahiptir.

Tam Tahıllı Yiyecekler

Antioksidan açısından zengin olan tahıllar özellikle kolon kanserine karşı etkili. Buğday, çavdar ve yulaf gibi tahıllar pankreası koruyor ve kanser riskini düşürüyor, günlük olarak tüketmeniz öneriliyor.

Bolca Karpuz Tüketin

Hazır mevsimi gelmişken bol bol karpuz tüketmeye çalışın çünkü prostat ve rahim ağzı kanserine karşı etkili olan karpuzun içinde bulunan likopen kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen bir yapıya sahiptir.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kanser önleyici besinleri izmir, kanser önleyici yiyecekler, yararlı sebzeler izmir, izmir gıda, yaz besinleri izmir, sağlıklı yaşam izmir, dengeli beslenme izmir, izmir beslenme önerileri, doğal besinler izmir, doğal gıdalar izmir, izmir doğal yiyecekler, izmir sağlıklı beslenme, izmir cemiyeti