İş Stresinden Kurtulmanın Yolları

Günlük vaktimizin çoğunu işyerinde geçiyoruz ve işyerleri çoğu zaman stresin merkezi haline geliyor. Günlük vaktimizin çoğunu işyerinde geçiyoruz ve işyerleri çoğu zaman stresin merkezi haline geliyor. Stresli olduğumuz zamanlar iş performansımı etkiliyor ve istediğimiz başarıyı elde etmemizde en büyük engel haline geliyor. Çoğu işi yetiştirmek için zamanla yarıştığımız iş yerleri zamanla negatif bir enerjiyle doluyor. İş yaşamınızda biraz daha rahat ve stresten uzak durmanız için size bir kaç önerimiz var.
1. İşe gitmeden bir akşam öncesinden işle ilgili hazırlığınızı yapın. Böylece sabah uyandığınızda aceleci tavırlardan uzak olucaksınız.
2. Sabahları asansör yerine merdiven kullanmanızda fayda var. Böylece hem bedeninizi çalışma performansına hazır hale getirmeniz azda olsa mümkün.
3. Çalışma arkadaşlarınızdan yarım saat olabiliyorsa bir saat erken gelmeye çalışın. İşe yerine gelir gelmez işe başlamak sizi olduğundan daha fazla yoracaktır.
4. Toplantılara 10-15 dk önce gitmenizde fayda var. Sİze ortamı imkanı vererek rahatlamanızı sağlayacaktır.
5. Herkesin yaptığını yapmayın ve kendiniz olun. Böylece kendinize olan güveniniz daha da artacaktır.
6. Arka arkaya toplantıları ayarlamayın , toplantılarının arasında belli aralıklar olsun.
7. Önemli konular hakkında çalışma yaparken telefonunuz sessizde hatta kapalı olsun. Yaptığınız işte daha dikkatli ve başarılı olmanızı arttıracaktır.
8. Kendinizi rahatsız hissettiğiniz veya biraz uzaklaşmak istdiğinizde odanızın kapısını kapatmanızda fayda var.
9. İnsanlarla telefonda ya da e-posta yolu ile konuşmaktansa yüz yüze konuşmaya çalışın. Yüz yüze konuşmak daha verimli iletişim sağlayacak ve sizi daha fazla rahatlacatır.
10. Son olarak için insanlarla iyi anlaşmak için övgüler yağdırmaktan vazgeçin.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER , stres, kurtulmak, hayat, işiniz kolaylaştırın, zaman yönetimi