İkbal Kaya Agora Avm’de “Affetmenin İyileştirici Gücü”nü Anlattı

Reiki master, NLP uzmanı, melek koçu ve bireysel danışman İkbal Kaya’nın Agora AVM’de verdiği ‘Affetmenin İyileştirici Gücü’ konulu şöyleşisi ve sonrasında gerçekleştirdiği meditasyon büyük ilgi gördü.Her cuma farklı konu ve konukları buluşturan Agora Sohbetleri, bu kez, reiki master teacher, NLP uzmanı, melek koçu ve bireysel danışman İkbal Kaya’yı ağırladı. 15 yıldır kişisel gelişim ve enerjilerle ilgilenen, son 7 senedir bu işi profesyonel olarak yapan, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde ‘Kişisel Gelişim’ dersinde öğrencilere meditasyon uygulamaları yaptıran, bahar şenlikleri kapsamında seminerler veren Kaya, Agora AVM’de, ‘Affetmenin İyileştirici Gücü’ konulu şöyleşi ve sonrasında da bir meditasyon gerçekleştirdi.

Sağlığı da etkiliyor

İncir çekirdeğini doldurmayan, sudan gerekçelerle insanların silaha sarıldığı, kavgaya giriştiği, öldürdüğü bir toplumsal çerçevede yaşadığımıza, insanların öfkeli ve tahammülsüz olduğuna dikkat çeken İkbal Kaya, çok daha geç olmadan, intikamın değil, uzlaşmacı bir kimliğin, yaraları saracağı bir toplumsal bilinç geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Bunun da yolunun affetmekten geçtiğine dikkat çeken Kaya, şunları paylaştı:

“Affederek kendinizi gelecekte karşılaşılması muhtemel onlarca sağlık probleminden kurtarmış olursunuz. Kanser, ülser, reflü, sinirsel rahatsızlıklar, mide ve sindirim problemleri, hafıza ile ilgili sorunlar, cilt sorunları ve daha birçok sağlık sorununa ‘Dur!’ demiş olursunuz. Affettiğinizde insanların acıdığı, üzüldüğü, güçsüz ve zavallı biri olma imajını yıkmış olursunuz. Affettiğinizde hayatınızda yepyeni bir sayfa açarsınız, insanlar sizin yıkılmadığınızı, dimdik ayakta durduğunuzu görürler. Affetmiş olmakla kendinize çok büyük değer vermiş olursunuz. Geçmişin kırıntılarıyla yaşayan biri değil, geleceğe umutla bakan biri olursunuz. Bu da kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir. Affederek önünüzde yepyeni olasılıkları var etmeye başlarsınız. Çekim yasasının olumsuz anlamda işlemesini sağlayan en büyük virüsten kendinizi kurtarırsınız. Affetmekle size zarar verdiğini düşündüğünüz insanlara karşı küçülmeyerek, kendi gücünüzü farkında olursunuz. Şimdi affetmeye var mısınız? Gelin, geçmişe hep beraber ‘Geçmiş olsun’ diyelim.”

İlk adımı siz atın

“Çoktan geçip gitmiş acılara yapışıp kalmayı bırakmak neden bu kadar zor?” diyen İkbal Kaya, şöyle devam etti: “İnsanlar nefret ettikleri şeyleri taşımaya devam ediyorlar. Nefretlerinin içinde yaşıyorlar. Yaralarına sürekli parmak basıyorlar ki, bu sayede iyileşmesin. İyileşmesine izin vermiyorlar, onların tüm hayatı geçmişlerine bağlı. Şimdide yaşamaya başlamadıkça, geçmişi unutmayı ve bağışlamayı başaramayacaksın. Oysa affetmek uzun yaşamımızın ilk anahtarıdır. Affetmenin gücünü bilin, hissedin. Affedin... Başkalarının sizi affetmesini beklemeyin, siz affedin... Unutmayın, affetmek özgürleşmektir.”

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İkbal Kaya, Reiki master, NLP uzmanı, melek koçu, bireysel danışman, Agora Sohbetleri, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Agora AVM, Kişisel Gelişim