Güzelleşmenin Tam Zamanı

Obeziteye karşı verdiği mücadeleyle tanınan ve İzmir'i yılda 7 ton zayıflatan Beslenme-Diyet Uzmanı Mehlika Öktem Boz, güzelliğe yatırım yaptı.Diet Time'ın kurucusu Öktem, kişiye özel bakım sistemini Alsancak'taki kliniğinde başlatarak "İzmirli kadınlar için artık güzelleşme mevsimine girdik" dedi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre kentteki 1.4 milyon kişi aşırı kilolu ve 9 bin 434'ü ileri derecede obez. Medyatik hale gelen, ticari rant elde edilen zayıflama sektörü ise bilgi kirliliğine boğuldu. Hacettepe Beslenme ve Diyatetik Bölümü Mezunu Mehlika Öktem Boz, 10 yıl önce sektöre yaptığı yatırımla kendi diyet merkezi Özel Diet-Time Polikliniği'ni İzmir'de hizmete açtı, uyguladığı programla da İzmir'in kilolu insanlarını bu sürede tam 70 ton hafifletti.

Her yaz öncesinde başlayan diyet programları, sonbaharın yaklaşmasıyla yerini güzelleşme programlarına bıraktı. Mehlika Öktem Boz, Eylül itibarıyla epilasyon döneminin başladığına dikkat çekerek, "merdiven altı" uygulamalara karşı uyardı. Boz, "Epilasyon salonlarda değil doktor ve uzman kontrolünde kliniklerde uygulanır, Ucuz diyerek kaçak yerlerde bu tarz işlemleri yaptırmayın" dedi.HEDEF MUTLU İNSAN

İzmirli kadınların en büyük hatasının geceleri makyajını temizlemeden yatması olduğunu ve yazın da kendini ihmal ettiğini belirten Boz, “kişisel bakımın tam zamanı” olduğunu vurguladı. Yaz döneminde güneşin, kumun, tuzlu suyun verdiği zararlardan dolayı ciltte kalınlaşma ve kuruluk olduğuna dikkat çeken Mehlika Öktem Boz cildin temizlenmesi, hücre yenilenmesi, arınması ve nemlenmesi gerektiğini belirterek, sonbaharın bu yenilenme için büyük fırsat olduğunu söyledi. Boz "Eğer cildiniz yeterince temizlenmezse üzgün, yorgun bir görünüm oluşur. Bakımlı ve sağlıklıysanız psikolojiniz iyi oluyor, kendinize güveniniz artar. İş hayatında daha başarılı oluyorsunuz. Bizim de hedefimiz insanları mutlu görmek” diye konuştu.

İZMİR KADINI KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR

Günümüzde kadınların, çalışma hayatına bağlı olarak kendisine ayırdığı zamanın kısaldığını, bu yüzden hızlı ve net kalıcı çözümler aradığını söyleyen Boz, “Epilasyon kadınlar için çok ciddi bir kazanım. Üstelik sadece kadınlar değil erkeklerinde favorisi. Kadınlar kadar erkeklerde bizi tercih ediyor. İstenmeyen tüylerden kurtulup pürüssüz bir cilde kavuştukları gibi batık, kıl dönmesi gibi sağlık sorunlarıyla da uğraşmıyorlar” diye konuştu.

Diet Time kliniğinde doktor ve uzmanlar kontrolünde cilt bakımı, epilasyon, botoks, kalıcı makyaj ve kişiye özel spor hizmetleri veriliyor.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Beslenme-Diyet Uzmanı Mehlika Öktem Boz, Diet Time, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Özel Diet-Time Polikliniği, Hacettepe Beslenme ve Diyatetik Bölümü, Mehlika Öktem Boz, Sağlıklı Yaşam