Gripten Korunmanın 10 Yolu

Kışa girmemize günler kala gripten korunmak için küçük ama etkili formülleri sizler için derledik.Alkolü Azaltın

Alkollü içecekler, uyku kalitenizi düşürür ve vücut direncinizi oldukça kötü etkiler. Virüsler için bulunmaz nimet yani.

Çayı Arttırın

Limon ya da balla tatlandırılmış siyah veya yeşil çay, gribe yakalanmanızı önleyen gizli taktiklerden biri. Çay içmek boğazınıza iyi gelir, içerken çay buharını içinize çekmek ise burnunuzun içindeki cilia adı verilen tüylerin virüsleri ve bakterileri atmasına yardımcı olur.

Limon gereksiz yere biriken mukus tabakasını inceltir, bal da -inanmazsınızantibakteriyeldir.

Protein candır

Proteinli gıdaları tercih etmeyen gıdaları, grip dönemi boyunca bir kenara bırakın. Çünkü protein vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Balık, yumurtave yoğurda yüklenmenizi öneriyoruz.

Temiz Görünüyor Demeyin, Silmekten Vazgeçmeyin

Bu yüzden, temiz görünse bile, 2 günde bir sürekli dokunduğunuz eşyaları antibakteriyel bir sprey ile silmeniz yararlı olacaktır. İşte telefon olur, masa olur, efendime söyleyeyim mikrodalga fırının kapağı olur.

Nefesinizi Tutun

Özellikle metro istasyonu gibi kapalı mekanlarda bu insanlarla karşılaştığınızda ve saygısız insan ağzını kapatmadan hapşurduğunda, ondan 3-4 metre uzaklaşıncaya kadar nefesinizi tutun. O saygısız insanla aynı havayı solumayın!

Kendi Kaleminizi Taşıyın

Bir ofise, bankaya, vesaireye gittiğinizde 213125 kişinin kullandığı kalemi kullanmanız demek; aralarında grip olan 123 kişinin virüslerini kendi ellerinizleelinize yüzünüze bulaştırmanız demek oluyor.

Burnunuzu Arındırın

Eczenelerde de bulabilirsiniz elbette, ama bu karışımı evde yapabilmeniz için gereken basit formül şudur:

3 çay kaşığı iyotsuz tuz ve 1 çay kaşığı yemek sodasını, 1 bardak kaynatılmış ve soğutulmuş suya karıştırıyorsunuz. Sonra bu karışımı burnunuza çekip, içini güzelce temizliyorsunuz.
Meyve yiyin, hiç olmazsa meyve suyu için.
Soğuk havalarda bizi bakterilerin virüslerin şerrinden koruyacak olan da, yine bu doğal mucizeler olacak. Meyvenizi günlük rutinde eksik ediyor olabilirsiniz, doğaldır. Ama bari meyve suyunuzu eksik etmeyin.

Lavanta Yağı

Küçük bir şişe yanınızda taşıyın, fırsat buldukça ellerinizi birkaç damla lavanta yağı ile ovuşturun. Mikroplardan kurtulun!

Grip Aşısı

Havalar daha kötü olmadan aşı olun.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Gripten Korunma Yolları izmir, izmir Gripten Korunma Yolları, sağlık izmir, izmir sağlık, hastalıktan korunma yöntemi izmir, sağlıklı yaşam izmir