Gözaltı Morluklarına Pratik Çözümler!

Kimi kadınların gözlerinin altında, sanki bir darbe görmüş gibi mosmor bir görüntü oluşur. İşte birçok kadının sıkıntı duyduğu bu gözaltı morluklarının neden oluştuğunu ve sorunun evde çok kolay yöntemlerle nasıl giderileceğini öğrenebilecek ve artık gözaltı morluklarınızdan kurtulabileceksiniz.Bilindiği üzere daha çok kadınlarda fakat erkeklerde de her yaş grubunda gözaltı morlukları sıklıkla görülen bir problemdir. Kimi zaman öyle bir durumlar ortaya çıkar ki sanki boyanmış gibi simsiyah görünür. Kadınlar için bu sorunla baş etmek bir hayli zordur. Öncelikle kişiden kişiye değişen bu gözaltı morluklarının asıl sebebini öğrenmek gerekir. Vücudumuzda bu gözaltı morluklarını tetikleyen ciddi bir rahatsızlıkta olabilir.

Öncelikle vereceğimiz bu tavsiyeleri uygulamadan önce doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz. Fakat doktora gittiniz ve normal anlamda sağlık problemiyle ilgili olmadığını öğrendiğinizde evde uygulanabilecek tavsiyeleri değerlendirebilirsiniz. Genellikle çok beyaz tenli ve göz çukuru derin olanlarda meydana gelen bu rahatsızlığın başlıca sebepleri; Genetik, düzensiz uyku, yorgunluk, aşırı stres, yetersiz beslenme gibi durumlardan kaynaklanmaktadır.

GÖZALTI MORLUKLARI İÇİN EVDE HAZIRLANABİLECEK ÖNERİLER

Salatalıkla gözaltı morluklarının görünümünü azaltmanız mümkün. Üstelik hazırlaması 1-2 dakikanızı alacaktır. Sulu bir salatalığı ince ince dilimleyin ve gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Limon ve domates suyuyla hazırlayacağınız maske en etkili çözümlerden biridir. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca günde 2 kere gözaltlarına sürün.

Elma terapisi yaparak gözaltı morluklarınıza son verin; Elmaları rendeledikten sonra suyunu sıkarak, içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyun ve gazlı bez ile arasını sararak sorunlu olan gözaltı morluklarınıza uygulayın. Bu uygulamanın haftalık olarak 3 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

Patates dilimlerini salatalık dilimleri gibi gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletmek zamanla gözaltı morluklarını hafifletecektir.

Soğuk sallama çay poşetleri hem gözlerinizin yorgunluğunu alır hem de morlukları hafifletir. Çay poşetlerini kullandıktan sonra soğumasını bekleyebilir ya da soğuk suya batırarak kullanabilirsiniz.

Soğuk süt, gözaltı morlukları için en kolay çözümlerden biri. Soğuk süte batırdığınız pamuk parçalarını gözlerinizin üzerine koyup 15-20 dakika kadar bekletin.
Bu kolay ve bütçenize de uygun olan yöntemler ile güzelliğinize gölge düşüren gözaltı morluklarınıza artık bir son verebilir,böylelikle daha da keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER gözaltı morlukları hakkında, gözaltı morlukları için neler yapmalı, kadınların en büyük sorunları, gözaltı morlukları neden oluşur, gözaltı morlukları için kolay çözüm, gözaltı morlukları, kadınların en çok şikayet ettikler