Ege’de “Diş Hekimliğinde Sterilizasyonun Önemi” Eğitimi

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Sanat Amfisi’nde “Diş Hekimliğinde Sterilizasyon” konulu eğitim gerçekleştirildi. Konusunda uzman Moleküler Biyolog Atakan Ertuğrul tarafından verilen eğitime öğretim elemanları, hemşire ve çok sayıda personel katıldı. Eğitim kapsamında hastanelerde kullanılan makine ve aletlerin sterilizasyonu hakkında bilgiler veren Ertuğrul, özellikle diş hekimleri için spor ve bakterilerin yoğun olarak bulunduğu çalışma ortamında bir başkasının florasının diğerine bulaşmaması için yeterli dozda ve sürede uygulanacak dezenfekte ürünlerin kullanımına dikkat çekti. Uygun dezenfekte ürünlerinin kullanımı için Dezenfeksiyon, Antisepsi ve Sterilizasyon Derneği (DAS) rehberinin de kaynak olarak alınabileceğini söyleyen Ertuğrul, merdiven altı üretimlere dikkat edilmesi ve standartlara uygun üretim yapan firmalardan ürünlerin temin edilmesi gerektiğini vurguladı.
Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör ve Merkezi Sterilizasyon Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Ayşe Kol’un koordinatörlüğünde gerçekleşen eğitim sonrasında Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Güngör, “ Verilen bu eğitimle hekimlerimizin, sağlık personelimizin ve yardımcılarının bilgilerini tazelenmiş olduk. Güncel bilgileri takip etmek ve toplum yararına kullanmak bizim misyonumuzda mevcut, bu nedenle bu eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Diş Hekimliğinde Sterilizasyon, diş hekimliği, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Moleküler Biyolog, Atakan Ertuğrul, Mehmet Ali Güngör, Ayşe Kol, diş hekimliği eğitimleri, diş sağlığı