Demlikte Kalan Çayın Mucizeleri

Güzel bir akşam çayı demlediniz, afiyetle içtiniz, sonra da demliğin içinde kalan çayı attınız. İşte bu son söylediğimizi yapmayın.Çünkü... Saçınız mat mı? Saçınızı şampuanladıktan sonra son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın. Şaçlarınızın nasıl güzel ışıldadığına inanamayacaksınız.

Ayağınız mı kokuyor? Ilık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.

Boğaz ağrılarında, çay posalarını süzüp, soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara olarak kullanın.

Cildiniz çok mu yağlı? Banyodan çıkmadan evvel son su olarak bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, çünkü bu işlem balsam vazifesi görür. Derideki yaraların temizlenmesi: Çayı, derinizdeki yaraların temizlenmesi ve antibiyotik tesiri göstermesi için pamukla tatbik ederek kullanabilirsiniz.

Eliniz balık, soğan mı kokuyor? Balık ayıkladınız, ellerinizi sabunla yıkadınız ve hâlâ balık kokuyor veya soğan soydunuz, soğan kokuyor. İşte kurtarıcınız yine çaydır. Elinizi demli çayla yıkayın.

Gözünüz çapak mı yapıyor? Kaynamış çayı bir tasa koyup, buharı gözünüze gelecek biçimde başınızı üstüne getirin veya ılık çaya batırılmış pamuğu gözlerinize ve etrafına tatbik edin. Bir müddet sonra çapaktan eser kalmayacaktır.

Yemek yerken dilinizi mi ısırdınız? İlacı gene demlikteki çaydır. Ağzınızı günde üç defa çalkalayın, diliniz dokuz yerine üç günde iyileşecektir.

Buzdolabınız koku mu yapıyor? Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER çay posası, demlik çay, demlenmiş çayın faydaları, saç bakımı, ayak kokusu nasıl giderilir, bpğaz ağrısına ne iyi gelir, ağız yaraları