HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 18 Kasım 2016

Çağımızın Sorunu Kısırlık İçin Yatırımlar Yolda

Magazinizmir
Giderek zorlaşan metropol yaşam koşulları, katkı maddeli ve GDO'lu besinler ve günlük stresin tetiklediği infertilite (kısırlık) her 5 aileden birinde görülmeye başladı.

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, giderek görülme sıklığı artan infertilitenin üzerinde önemle durulması gereken bir konu olduğunu ve Gözde Sağlık Grubu olarak, bu konuda yeni yatırım hazırlığında olduklarını söyledi.
İnfertilitenin toplumsal bir sorun haline geldiğini ve her 5 aileden birinde görüldüğünü belirten Kalı, giderek artan evlilik yaşı ve çevresel etkilerin doğurma oranını azaltmada önemli rol oynadığının altını çizdi.

Türkiyenin Yaş Ortalaması Yükseliyor

İnfertilite tedavisi için tüp bebek ve çip bebek uygulamaları, aşılama tedavisi gibi yöntemler uyguladıklarını ifade eden Op. Dr. Kenan Kalı, "Türkiye'nin, sağlık sisteminde infertilite için 20 yıllık bir projeksiyonla hareket etmesi gerekli. Eskiden toprağa bağlı bir yaşam sürdüren Türk halkının % 40'ı şu anda metropollerde yaşıyor. İnsan ömrünün uzaması, giderek artan evlilik yaşı, azalan doğurganlık ve çocuk sayısı Türkiye'nin yaş ortalamasını da yükseltiyor" dedi.

Ege Bölgesi'ne Yeni Sağlık Yatırımları

Gözde Grubu olarak Malatya, Adıyaman, İzmir, Kuşadası ve Aydında hastane ve tüp bebek merkezlerinin bulunduğu bilgisini veren Kalı, Ege Bölgesi'ndeki sağlık yatırımlarını artıracaklarını söyledi.

Op. Dr. Kenan Kalı şöyle devam etti: "Gözde İzmir Hastanesi'nin yeni binasının tamamlanmasıyla kadın - doğum bölümünü ikiye ayıracağız. İnfertilite ve tüp bebek merkezi için ayrı bir departman kurulacak. Yeni binanın bu yılbaşında devreye girmesiyle birlikte yenidoğan çocuk bakımı, genel yoğun bakım, obezite, infertilite, fizik tedavi ve rehabilitasyon, estetik ve plastik merkezi de halkımızın hizmetine açılacak. Yeni birimler ve hekimlerle kadromuzu büyüteceğiz; kapasitemizi de 3 katına çıkaracağız"
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN