HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 20 Aralık 2017

Beyaz Dut Yaprağı İle Hastalıklardan Korunun!

Magazinizmir
Kış geldi… Soğuk havalarla birlikte hastalık mevsimi de açıldı… Kendinizi süper besin beyaz dut mucizesi ile hastalıklardan korumaya ne dersiniz?

Yüksek oranda antioksidan, vitamin ve diğer yararlı besin değerleri içermesinden ötürü süper besin olarak adlandırılan beyaz dut ve kendisi kadar faydalı dutyaprağının boğaz ağrısı ve bronşit tedavisinde etkisi olduğu gibi ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliği olduğunu biliyor muydunuz?

Dut yaprağı ayrıca sindirim sistemini düzenliyor, kan şekerini dengeliyor, idrar söktürüyor, ödem attırıyor, kalp rahatsızlıklarına iyi geliyor, karaciğerdeki hücrelerin temizlenmesine yardımcı oluyor.

Tamamı yenilebilir ve gayet lezzetli olan beyaz dut yaprağı geniş bir besleyici bileşikler yelpazesine sahip olup 100 gramında %14-30 oranında protein bulunması sebebiyle vejeteryan ve veganlar için de eşsiz bir protein kaynağı olma özelliği taşıyor. Bir bonfile ya da pirzolaya eş değer olan bir kaşık dut yaprağı unu; ekmeklerde, çöreklerde ve diğer hamur işlerinde kullanabileceğiniz gibi çorba, salata ve sütlü tatlılara eklenebilir, yoğurt ile birlikte ara öğün olarak da değerlendirebiliyor.

Dileyenler yaprakları salataya karıştırıp yiyebileceği gibi beyaz dut yaprağını çay olarak da tüketebilir. Bir kupaya 2-3 yaprak koyup kaynattığınız suyu üzerine ekleyin. Demlenirken ağzını kapatın. 5 ila 7 dakika bekletin. Günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

Mimar TijenZiyal’in girişimciliği ile ortaya çıkardığı süper besin beyaz dut mucizesi; İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi ile birlikte yapılan AR-GE çalışmaları sonucu Immunflex markası adı altında satışa sunuldu.

Gıda, takviye edici gıda, fonksiyonel gıda ve kozmetiğin de içinde olduğu pek çok alanda faydaları ve doğallığı ile dikkatleri üzerine çeken ürünlere www.immunflex.com adresinden ulaşılabilirsiniz.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN