Beş Adımda Harika Bacaklar

Yaz mevsimi gelmesiyle mini etek ve şortlar da gardıroptaki yerini aldı. En sevdiğiniz kıyafetlerinizin içinde güzel bacaklarınızla arz-ı endam etmek istiyorsunuzdur...Badem yağı

Her duştan sonra bacaklarınıza badem yağı ile masaj yapabilirsiniz. Böylelikle doğal bir şekilde bacaklarınıza derinlemesine nemlilik kazandırabilirsiniz. Badem yağı cildinizi nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda yorgun bacaklarınızın ağrısını hafifletmeye ve ayaklarınızın şişliğini azaltmaya yardımcı olur.

Elma sirkesi

Bacaklarınızda varisli bir görünüm varsa, bu istenmeyen görüntünün önüne geçebilirsiniz. Bir bez parçasını bir miktar elma sirkesiyle ıslatıp, varisli damarların yoğunlukta olduğu bölgenin etrafına sarabilirsiniz. Bacaklarınızı yukarı kaldırıp bir saat boyunca dinlenmelisiniz. Böylece bacaklarınızdaki kan dolaşımınızı hızlandırmış olursunuz. Ardından ılık bir suyla duş alabilirsiniz.

Fırçalı masaj

Aktarlardan sert kıllı bir fırça alıp, masaj yapar gibi, ayaklarınızdan başlayarak yukarıya doğru bütün bacaklarınızı fırçalamalısınız. Özellikle selülite eğilimli bölgelere odaklanabilirsiniz. Bu işlem, kan dolaşımını arttırarak, selülit görünümünün de azalmasını sağlar.

Salatalık

Her gün bir salatalık yemek, ayak bileği ve baldırlardaki şişliği azaltmaya yardım eder. Ayrıca hafif derecede idrar söktürücü etkisi olduğundan vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Doğal, lezzetli ve besin değeri yüksek salatalık, cilt bakımı tedavisine de muhteşem bir katkı sağlar.

Karbonat

4 çorba kaşığı karbonatı sıcak suyla karıştırıp, haftada bir, nazik şekilde masaj yaparak bacaklarınızın üzerine sürebilirsiniz. Bu bakım kıl dönmelerini engelleyerek, bacaklarınızın sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlarken, aynı zamanda ipeksi bir his de kazandıracaktır.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER harika bacaklar, bacakları güzelleştiren sırlar, karbonatın sırrı, salatalığın sırrı, elma sirkesinin sırrı, adem yağının sırrı, güzellik, güzellik sırları