Bel Çevresini İnceltiyoruz !

Kavun büyüklüğünde bir topla uygulanan Speedball hareketleri, hem bacakları hem de vücudun üst kısmını çalıştırıyor.Hareketlerin her birini yoruluncaya kadar yapın üç dakika dinlendikten sonra diğerine geçin. Haftada üç kez yapacağınız bu egzersizlerle kalori harcamanız çok daha kolay olacak. 

Topu iki elinizle kavrayın ve bacakları kalça genişliğinden daha fazla açın. Topu, kolları kırmadan omuz hizasına kaldırın ve dizleri hafifçe kırın. Sonra da vücudunuzu, kalçadan bükerek, kollarla beraber 90 derece döndürün. Önce sağa, sonra da sola olmak üzere yorulana kadar tekrar edin.

Topu kavrayarak bacakları kalça genişliğinden daha fazla açın ve parmakları dışa doğru döndürün. Belinizi bükerek ve dizleri kırarak, top iki bacağın arasına gelecek şekilde eğilin, vücudun yere paralel olmasına dikkat edin. Sağa doğru yaylanarak topu omuz hizasına getirin ve omurgayı sağa döndürün. Sonra da aynı hareketi diğer tarafa dönerek uygulayın. Yorulana kadar devam edin.

Topu kavrayarak bacakları kalça genişliğinden daha fazla açın ve dizleri hafifçe kırın. Topu göğüs hizasında tutun. Ayağınızı 45 derece dışa döndürerek sola doğru bir adım atın. Vücudunuzu belden bükerek topu ayak parmağınızın ucundaki bir noktaya koyun. Tekrar kalkın ve aynı hareketi sağa dönerek uygulayın. Bu egzersizi, vücudun yeteri kadar çalıştığına emin olana kadar tekrarlayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bel çevresini inceltiyoruz, bel çevresi nasıl incelir, bel bölgesini zayıflatmak, incelmek, sağlık, spor, egzersiz, maymun dansı, deniz feneri, yaylanma, magazin izmir