HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 30 Kasım 2016

5 Yıl İçinde Ölüp Ölmeme Riskinizi Tahmin Edecek!

Magazinizmir
İngiliz bilim insanları, biyo-belirteçlerle elde edilen verilere dayalı bir çalışma yaptı. Çalışmada, özellikle orta yaşlıların ölüm riski altında olup olmadığı öngörebilecek bilgiler keşfedildi.

İngiliz bilim insanları tarafından akıllı bir cihaz olan biyo-belirteçlerle elde edilen verilere dayalı bir çalışma yapıldı. Çalışmada, özellikle orta yaşlıların ölüm riski altında olup olmadığı öngörebilecek bilgiler keşfedildi.

Vücutta İnflamasyon Görüldüğünde Salgılanıyor

Orta yaşlıların kandaki kanser emarelerini, kronik kalp hastalıklarını ve birçok diğer sağlık koşullarını takip edebilen bir elektronik cihazdan elde ettikleri verilerle çalışma yapan İngiliz doktorlar, daha önceki benzer çalışmaları da geçecek yeni bir başarıya imza attılar.

Kanada Tıp Dergisi'ndeki bir makalede duyurulan çalışmaya göre, IL-6 olarak bilinen bir maddenin hem kısa hem de uzun süreli ölüm riskini tahmin etmekte daha önemli işaretler verdiğini keşfetti. İnterlöktin-6 adlı kimyasal, vücutta inflamasyon görüldüğünde salgılanıyor.

"Yeni Tedavi Türleri İçin Kritik Cihazlar"

Çalışma 1997-99 yılları arasında 45-69 yaş arasındaki 6545 erkek ve kadından toplanan verilerle yapıldı. 2015 yılına dek bunların ölüp ölmediği takip edildi. Londra Üniversitesi'nden Profesör Achana-Singh-Manoux "Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile biyolojik takip sistemleri araştırmalarımızı kolaylaştırıyor. Biyobelirteçler hızla geliştikçe biz de hastalıkları daha hızlı yenecek ve sağlık hakkında gelecek tahminleri yapabileceğiz." dedi. Diğer bir araştırmacı olan Dr. Paul Ridker ise "Biyobelirteçler yeni tedavi türleri için kritik cihazlar." ifadelerini kullandı.

FACEBOOK İLE BAĞLAN