Twitter Fenomenlerinden Twitt_Perisi ile Magazinizmir.com'a Özel Röportaj

Twitter fenomenleri arasında yer alan Twitt_Perisi ile Twitter ve hayatı üzerine samimi bir röportaj yaptık.Twitt_perisi Kimdir?
E haliyle bunu size söyleyemem. Ancak elbette bilen biliyor ama çok da deglare etmeyi sevmiyorum.

Peki nereden çıktı bu Twitt_perisi? Neden Peri?
Benim perilere,meleklere ciddi boyutta bir inancım vardır. Çok okurum meleklerle alakalı kitapları ve baya baya cüzdanımı açsam göreceksiniz içinde onlarca yolda karşıma çıkan melek tüyleri vardır:) Uğuruna çok inanırım. Şimdi bu deli diyeceksiniz belki ama deliyim de çok değil:) Herkes az delidir zaten.

Nasıl bu kadar takipçiniz oldu peki?
Hiç bir çabam olmadı çok takipçim olsun diye. Benim kendi ismimi açıkca yazmayış sebebim; gün gelip canım isterse küfür edebilmek,canım isterse itiraflarda bulunabilmek,canımın istediğini yüreğimden geçen gibi Twitter'a dökebilmekti.

Sizi takip eden çok ünlü de var. Oyuncu, şarkıcı, tiyatrocu, gazeteci bir dolu insan var. Gerçekte tanışır mısınız?
Evet bir çoğuyla tanışırım. Bir çoğu benim normal hayatımda da arkadaşımdır,dostumdur. İzmir'e geldiklerinde,hele ki yaz olduğunda Çeşme'ye geldiklerinde aradıkları belki de ilk insanlar arasındayımdır. Bende İstanbul'a gittiğim zaman,özellikle bir kaçı vardır ki onları görmeden İzmir'e geri dönmem. Çok sevdiğim ve eski dostlarım da vardır aralarında.

Peki Ne iş yapar Twitt_perisi ?
Twitt_perisi en çok yazmayı sever... Terapi gibi gelir ona yazılar yazmak, ilaç gibidir. Köşe yazıları yazıyorum uzun senelerdir. Daha evvel önemli bir magazin dergisinde genel yayın koordinatörlüğü de yaptım. O dönemlerde de yazıyordum. Hatta zaten ben bir de şarkı sözü de yazıyorum. Bir ünlümüzün albümünde bir şarkım var ve bunun yanında verdiğim bir kaç şarkı daha var bekliyoruz albümler çıksın diye. Sizde taktir edersiniz ki, şarkı sözü yazmak hadi yaz bakalım dediğinizde yazılan birşey olmuyor. Bir yaşanmışlık,bir yaşanmışlıktan etkilenme,gece yarısı devreye giren ilham perilerim derken bakmışsın şarkı bitmiş haydi besteciye yollansın durumu oluyor. Mesela ben, 6 aydır bir kelime yazamamışken geçenlerde 3 tane birden çıktı. Beklemedeyim şimdi besteci arkadaşıma ilham perileri uğrasın diye:)Bunun yanında ayrıca ben bir işletmeciyim. İzmir ve Çeşme'de birçok önemli mekanın işletmeciğilini yaparım ben.


İşletmecilik de zor olsa gerek?

Çok zor hemde.eğlence sektörü hele ki işin içinde alkol alan müşteriler varsa inanın o zorluk 2 katına çıkıyor.Gerçekten son derece sabır isteyen,anlayışlı olmayı gerektiren ve en önemlisi iyi bir gözlemci olmayı gerektiren bir iş işletmecilik. Vizyonun genişliği ile de alakalı,devamlı yenilemelisiniz vizyonunuzu,en iyi hizmeti verebilmek adına müşterilerinize,en iyi şekilde,en profesyonel ekibi kurabilmek,en iyi eventleri planlayabilmek adına hep vizyon açık olmalı. Hem çok zevkli hemde çok ama çok yorucu bir iş... Ben,bu işi bildiğim için bir mekana müşteri olarak gittiğim zaman en çok hallerine acıdıklarım işletmeciler ve servis personelleri olur daima. Çok iyi bilirim ne zorluklarla yaptıklarını işlerini. İnanın hiç kolay iş değil...

Peki şu anda köşe yazısı yazıyor musunuz hala?
Elbette yazıyorum. Şu anda başarılı magazinci Sacit Aslan'ın magazin sitesinde yazıyorum. Ve ayrıca yakında sizin sitenizde de yazmaya başlayacağım diye buradan da duyuralım bence :)

Evli misiniz?
Hayır değilim. Evlendim ayrıldım uzun zaman oldu, bir kızım var onu büyütüyorum.


Nasıldır kızınızla ilişkileriniz? İyi anlaşır mısınız?
Çok iyi anlaşırız. O benim en iyi arkadaşımdır. Birlikte büyüdük denebilir. Hatta ben büyümedim,o büyüdü desem yeridir:) Ben çocuk ruhlu bir kadınımdır. Büyümeyen bir çocuk var içimde resmen. O sebeple de kızımla çok iyi anlaşıyoruz zaten. Birlikte çok kaliteli zaman geçirebiliyoruz. Eğleniyoruz,çok gülüyoruz birlikte. Tanrı'nın bana en güzel armağanı, hayatta yaptığım en doğru şey kızım. Junior'um:) Twitter'da herkes onu da bilir ama ismiyle değil,"junior"diye:)Komik bir çocuk olduğu için dönem dönem onun maceralarını, komik laflarını Twitter'da paylaşıyorum, herkes tanıdı onu.

Hiç kitap yazmayı düşündünüz mü?
Elbette düşündüm ve hatta yazıyorum da zaten. Yaşanmış gerçek hikayelerden kurgulayarak farklı farklı öyküleri barındırıyor kitabım. Bir çok insan belki de okuduğu zaman "hadi canım bu valla da billa da beni yazmış" diyecek belki de:) Ama yapacak bişey yok. Belki bunu diyenleri de yazmışımdır, belki de değildir, kimbilir :))


Twitter'da belli bir stratejiniz oluyor mu fazla takipçi için?
Yok canım,ben takipçilerimin çoğaldığını arkadaş çevremden öğrendim. Bakmamışım bile ne zamandır:) Umrumda değil çünkü.

Güzel dostlukların oldu mu Twitter'da?
Çok güzel hemde. Hepsi benim için çok değerli insanlar. Hepsinin ayrı ayrı hikayeleri var. Kimisi mail yoluyla da bana ulaşıyor derdini paylaşıyor bende kendimce yardımcı olmaya çalışıyorum onlara. Twitter resmen deşarj platformu hepimiz için,facebook sayfamı kapatalı çok oldu mesela. Kullanma ihtiyacı duymuyorum bile. Twitter'da Dünyada ve Türkiye'de neler olduğunu anında öğrenebiliyorsunuz bu çok güzel birşey bence. Hiç bir gelişmeden geri kalmanız söz konusu olmuyor. Bu elbette takip ettiğiniz doğru twitter sayfalarına da bağlı.Seviyorum yani kısacası. Bildiğiniz baya ben bir Twitter bağımlısıyım.


Siz fotoğrafınızı da hiç paylaşmıyorsunuz değil mi?
Evet ama hiç denemez. Bazen bir anda esiyorlar bana aniden paylaşıyorum kendi fotomu. Sonra bir süre sonra da siliyorum. Gören görmüş oluyor elbette. Göremeyen de merak ediyor tabi.


Fotoğrafınızı paylaştığınız bir dönemden sizi hafızasına alıp gelip kendini tanıtan takipçiniz oldu mu hiç?

Oldu olmaz mı hiç. Hemde çok komikti bir tanesi Çeşme'de geçtiğimiz yaz bir mekandaydım arkadaşlarımla. Sakin sakin etrafı izlerken yan taraftaki bistrodaki bir bayanla göz göze geldim ve kız bana; "buldummm seni Twitt_perisi" diye sarıldı aniden! dedim ki nasıl tanıdın beni sen? e koymuştun bir foto ve ezberime koydum şu Çeşme'den ben,seni tanımadan ayrılmayacaktım dedi. İnanın bana,tüm tatili boyunca arkadaşlarıyla birlikte benim işletmesini yaptığım mekandan ayrılmadı sonra. Çok şeker bir anıdır benim için. Bir de yakın zamanda İzmir'de yeni açılan bir arkadasımın mekanındaydık. Mekan sahibi dostum bana ya yazıversene bizim mekanda olduğunu diye rica etti reklam olsun diye,bende yazdım. Sonrasında benim gene uzun zamandır takipçim olan bir kız bana "aaaa sen burda mısın " diye twitt attı. Başladım etrafa bakınmaya kızı hiç tanımıyorum çünkü,acaba kimin elinde telefonu twitt atıyor olabilir derken bir baktım ki bir adım ötemdeki kız elinde telefonla twitt yazıyor. Eğildim arkasından baktım o twitt bana yazılıyor. Bende yaklaştım ve "merhaba beni mi arıyorsun?ben Twitt perisi" dedim. Kızın çığlığını hayatım boyunca unutamam aman Allah'ım sen ne kadar güzelsin ay inanamıyorum Twitt perisi burda yanımda falan diyor. O kadar doğal,o kadar tatlıydı ki sarıldık birbirimize sanki senelerdir tanışan iki dost gibi. Aslında sanki değildi çünkü Twitter ayrı bir dünya,biz orad gerçekten de dostuz,senelerdir birbirimizi tanıyoruz. Sadece yakından ben gizli bir profil olduğum için beni gördüklerinde şaşırıyorlar o kadar. Şimdi bu şekilde tanıştıklarımla hala arkadaşlığım devam ediyor tabiki.

Magazin İzmir olarak bu kadar açık ve dürüstçe her sorumuza cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Son olarak okuyucularınıza,takipçilerinize iletmek istediğiniz birşey var mı?
Ben,sizlere çok teşekkür ederim. Sitenizi çok beğeniyorum ve gerçekten de İzmir'in, ve İzmir'e gelecek olan insanların son derece ihtiyaç duyacakları olan bir site olduğu kanısındayım. Çok donanımlı,son derece profesyonel bir ekipsiniz,başarılar diliyorum size de. Ve okuyuculara ve takipçilere tek diyeceğim şey;hepiniz çok özelsiniz,kıymetinizi bilin! Beni takip etmeye devam edin":))) sevgiler
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER fenomen röportajı, twitt_perisi, twitter fenomenleri, magazinizmir.com röportajları, izmirli fenomenler