Yükselen Trend Nude Makyaj

Deniz kenarında, yemyeşil bir doğa yürüyüşünde, günlük hayatta, gündüz davetlerinde hatta biraz ışıltılı ürünlerle süsleyerek gece gezmelerinde bile bu makyajı uygulayabilirsiniz.Yüzünüzde sıfır makyaj varmış gibi gösteren bu akım, moda haftalarının gözdesi olur olmaz bizim de çok dikkatimizi çekti. Eğer siz de doğallıktan ve aydınlık bir ciltten yanaysanız bu makyajı mutlaka denemenizi öneriyoruz! Parlamayı engelleyen pudralar, elmacık kemiklerinizi belirginleştiren allıklarla şahane görünmeye hazır olun!

Nude makyaj nasıl yapılır ?

Bu makyaj trendine uyum sağlamak için lekesiz ve pürüzsüz bir cildiniz olması gerekir. Cilt lekelerini önlemek için yapmanız gereken şeylerden bir tanesi cildinizi çok iyi korumak ve çok iyi temizlemek. Makyaja başlamadan önce cildinizi her zaman ki gibi temizleyin. Ardından ritüel haline getirdiğiniz cilt bakımınızı yapın. Cildinizin canlı gözükmesini istiyorsanız makyaj kadar cilt bakımına da önem vermelisiniz. Nemlendiricinizin üzerinde mutlaka güneş koruyucusu sürün. Güneş koruyucu cildinizi hem güneşten koruyacak hem de leke oluşumunu önleyecektir.
Daha sonra eğer cildinizde çok problem yoksa BB ya da CC kremleri deneyebilirsiniz. Bu kremlerin içinde güneş koruyucu etki olduğu için sizi bahar ve yaz aylarından güneşin zararlı etkilerinden de koruyacaktır. BB ya da CC kremleri kullanamayacak kadar problemli bir cildiniz varsa, orta kapatıcılık sağlayan yaz aylarına uygun ve cildinizi terletmeyen bir fondöten deneyebilirsiniz. Fondötenden sonra göz altı kapatıcınızı uygulayın. Ardından da kapatıcı ile kusurlarınızı kapatın. Daha sonra mat transparan bir pudra ile bir kat geçiş yapın. Bu yüzünüzde oluşacak herhangi bir parlaklığı önleyecektir. Sonrasında da doğal maskara, nude rengi bir ruj ve elmacık kemiklerinize uyguladığınız şeftali ya da pembe tonlu bir allıkla son noktayı koyun.
Nude makyaj için ünlülerden de ilham alabilirsiniz. Ünlülerin birazcık ışıltılı ve renkli farla kullandığı nude makyajları yaz akşamlarında rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Birinci adım:

Bir BB krem veya renkli nemlendiriciyi makyaj fırçası veya sünger ile cildine uygula.

İkinci adım:

Likit bir aydınlatıcı ile normalde güneşin yüzünde vurduğu yerleri aydınlat (elmacık kemikleri, burun kemiği, alnın ortası, dudak üstü ve çene üzeri). Bu cildine ışık getirecek ve canlandıracak.

Üçüncü adım:

Göz kapaklarına krem göz farı uygula. Farı dışa doğru dağıtmak için bir far fırçasından yardım al. Fırçanın uç kısmıyla, fırçada arta kalan farı alt kirpik çizgine sür. Doğal bir etki için kirpiklerine tek kat maskara uygula.

Dördüncü adım:

Görünümünü doğal tonlarda bir dudak balmıyla tamamla.
Artık güneşin altında ışıldamaya hazırsın!
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER trend, Nude Makyaj, sıfır makyaj, moda haftası, cilt, pudra, lekesiz, pürüzsüz, temizlemek, cilt bakımı, Nemlendirici, güneş koruyucusu, BB, CC, bahar, yaz, Fondöten, göz altı kapatıcı, transparan pudra, doğal maskara, ışıltı, renk, far, yaz akşamları, izmir moda, izmir makyaj, izmir cemiyeti, izmir güzellik, bakım, güzellik