Ünlü Modacı Ertan Kayıtken Ustaya Saygı’ya Konuk Oldu

Konak Belediyesi’nin sevgi ve vefa etkinliği Ustaya Saygı, ünlü modacı Ertan Kayıtken’i konuk etti. Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen Ustaya Saygı, İzmir’in moda, sanat ve cemiyet dünyasını da bir araya getirdi.Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ın ev sahipliği yaptığı programa Müzisyen Maria Rita Efik, Ömür Manisalı, Lal Manisalı, modacı Cazibe Tuna, Dora Magazin sahibi Ceren Ağca, Ertan Kayıtken’in öğretmeni sporcu Hikmet Kandeydi, Şule Baylan, Esin Önder, İnci Kartal, Kareograf Akif Örük, Melis Türkoğlu gibi isimlerin yanı sıra eski ve yeni mankenler de katıldı.

Ustaya doğum günü sürprizi
Ertan Kayıtken’in dostlarıyla bir araya gelerek duygulu anlar yaşadığı Ustaya Saygı programının sürprizi ise Kayıtken için hazırlanan doğum günü pastası oldu. Doğum gününün hemen öncesine denk gelen etkinlikte kendisi için hazırlana pastayı gören Ertan Kayıtken mutluluğunu gizlemedi ve pastayı Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’la birlikte kesti. Başkan Tartan, Kayıtken’le dostluklarının 32 yılı aştığını ifade ederek şunları söyledi:

“Ertan Kayıtken’in en önemli özelliklerinden biri İzmir’i hiçbir zaman bırakmaması, İzmir’in sınırlarını zorlaması. İstanbul’a gidebilirdi ama gitmedi; sıkıntılar yaşadı, özveride bulunu; yine İzmir’de kaldı. Ben bunlara gazeteci olarak da tanık oldum. Yüzünü hiç asık görmedim, belki için de çok hüzünler yaşadığı olur ama ne olursa olsun yüzü hep güler, yardımseverliği de asla bırakmaz. İzmir’de herkesin mutluluğunda Ertan bir şekilde var; Ertan İzmirli oluşuyla, bu kentin çocuğu olarak, kimliğiyle, özverisiyle, başarısıyla, dostluğuyla ve İzmir’i geleceğe taşımasıyla var.”

Esin Yılmaz ve Hanife Çetiner’in anısına
Tüm dostlarının Ertan Kayıtken’le anılarını, hissettiklerini duygu dolu ve içten sözcüklerle aktardığı Ustaya Saygı ile Ertan Kayıtken’in önemli bir dileği de gerçek oldu. Bir röportajında da dile gelen ölmeden anılmak, dostlarla buluşmak isteğinin gerçek olduğu Ustaya Saygı’da Ertan Kayıtken, unutulmaz modacılar Esin Yılmaz ile Hanife Çetiner’i de andı ve duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Çok yoğun, çok hareketli duygular yaşıyorum, iniyorum, çıkıyorum düşüyorum, kalkıyorum ama işte yaşam bu ve yaşam böyle güzel. Acısıyla tatlısıyla güzel. Bazen sevdiklerinizi alıyor, bazen sizi size hatırlatıyor. Her şeyden önce Hakan Tartan’a teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten sanat dostu, kalbi yüreği güzel bu insana sadece beni hatırladığı için değil, sanat için yaptıkları için teşekkürler. Ölmeden şu günü görmek o kadar güzel ki... Bir de ben bu geceyi çok sevdiğim arkadaşlarım Esin Yılmaz, Hanife Çetiner gibi çok değerli insanların anısına da yaşamak istiyorum.”


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER esin yılmaz, hanife çetiner, ertan kayıtken, ertan kayıtken doğum günü, ertan kayıtken hakkında, ertan kayıtken haberler, izmir ustaya saygı ödülleri, ertan kayıtken , hakan tartan, ertan kayıtkene doğum günü süprizi, ertan kayıtken kaç yaşında, izmirin ünlü modacıları, izmirli modacılar, izmirde yaşayan modacılar, ünlü modacılar