Modacıların Gözü Kulağı İzmir'de Olacak

2007 yılından bu yana İZFAŞ tarafından gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, bu yılda modacıların gözünün İzmir'e çevrilmesini sağlayacak.Hazır giyim ve moda sektörünün dünyada önde gelen sivil toplum örgütlerinden biri olan ve bu yıl 22. yılını kutlayan Ege Giyim Sanayicileri Derneği'nin (EGSD) öncülüğünde, 22 Ocak tarihinde kapılarını açacak ve 25 Ocak'a kadar sürecek Fuar, İzmirlilere moda ziyafeti yaşatırken, Türkiye'nin ve dünyanın çok farklı noktalarından kente gelecek olan ziyaretciler ve alım heyetleri sektöre ve kente kazandıracak. Bu yıl Fuarda 153 yerli, 21 yabancı olmak üzere toplam 174 firma stand açarak ürünlerini sergilerken, Fuara 20 bin profesyonel ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor.
 
Avrupa'nın en büyüğü
 
İZFAŞ'ın organizasyonu ve büyük destekleri ile bu yıl fuarlarını İzmir'de 8. kez açmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, öncelikle Fuara ilgi gösteren, katılım gerçekleştiren firmalara teşekkür etmek istediğini söyledi. 2007 yılında dernekleri öncülüğünde başlayan fuarın her geçen yıl kendini geliştirerek bugünlere geldiğini ve artık Fuar alanının kendilerine yetmediğini dile getiren Özden, “22-25 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek Fuarımız Avrupa'nın en büyüğü olma özelliğine sahip. Firmalar Fuarımızda yeni tasarımlarını ve ürünlerini sergileyecekler. Fuara bu yılda ilgi çok büyüktü. Biz çok seçici davranarak firmaları fuara kabul ettik. Birçok firmayı yer yokluğu nedeniyle ne yazık ki geri çevirmek zorunda kaldık. Önümüzdeki yıl yeni fuar alanının hizmete girmesiyle Fuarımızı daha da büyüterek, en iyi fuarı gerçekleştireceğiz. İzmir'in adını Moda alanında da dünyaya duyurmak için birçok yeni etkinliğe imza atmak istiyoruz” dedi.
 
Fuara yoğun alım heyeti ilgisi
 
Fuara başta İtalya olmak üzere Avrupa'nın önde gelen ülkelerinden alım heyetlerinin geleceğini belirten Özden, İZFAŞ'ın gerçekleştirdiği saha çalışmaları sonucunda büyüyen pazarlar olarak bilinen Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve İran'dan da heyetlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.
Ekonomi Bakanlığı Alım Heyeti Programı kapsamında ise Almanya, Avusturya, Polonya, Belçika ve Hollanda'dan alım heyetlerinin geleceğini açıklayan Özden, “Fuarda gala, tasarım yarışması ödül töreni, solo defileler başta olmak üzere birçok etkinlik yapacağız. Bu yıl Fuara 20 bin ziyaretçinin gelmesini bekliyoruz. Bu yıl Fuar ilk kez Türkiye’nin Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği’ne (UFI) onaylı tek gelinlik fuarı olarak düzenlenecek. Bu sayede Fuarımıza ilginin daha da artacağını düşünüyoruz. Fuarımız 21 Ocak tarihindeki Raisa-Vanessa Sasaon kardeşlerin Gala Defilesi ile başlayacak. Açılış töreninin yapılacağı 22 Ocak tarihinde de 5’inci Gelinlik Tasarım Yarışması’nda final elemesine kalan gelinlikler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak ve ödül töreni yapılacak. Fuarımız bu yılda hem sektörün hemde İzmir'in adını dünyaya duyuracak” dedi.
 
EGSD 22 yıldır sektörün hizmetinde

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu'nunda kurucu üyelerinden olan EGSD, bu yıl kuruluşunun 22. yılını kutluyor. 1992 yılında sektörün önde gelen 30 girişimcisinin önderliğinde kurulan ve kısa zamanda uluslar arası platformda kabul gören EGSD'nin başarısının altında sektörün ihtiyaçları doğrultusunda projeler üretmesi yatıyor. Bugüne kadar sektörün üretim ve pazarlamasına katkı sağlamak amacıyla çeşitli eğitim programları, yurt dışı teknik geziler ve fuarlara katılım/ ziyaret organizasyonları, yabancı alım heyeti ve yurt dışı ziyaretler gerçekleştiren Dernek, İzmir'de Gelinlik fuarının da düzenlenmesini sağladı. Dernek 2010 yılında da Türkiye'de ilk kez Gelinlik Tasarım Yarışması düzenledi. Bu yılda tasarımcılar 'Beyaz Perde' temasıyla yarıştılar.
 
GALA GECESİ
Tarih: 21 Ocak 2014
Yer: 1/C No’lu Hol
Saat: 20.00 // Raisa & Vanessa Sason Defilesi
 
AÇILIŞ TÖRENİ
Tarih: 22 Ocak 2014
Yer: 1/C No’lu Hol
Saat: 10.00
Program: Açılış Konuşmaları
Gelinlik Tasarım Yarışması Defilesi ve Ödül Töreni
Protokol Fuar Ziyareti
 
Tarih: 23 Ocak 2014
Yer: 1/C No’lu Hol
Saat: 18.00 // HAVVA AĞU (2012 IFW Gelinlik Tas. Yarışması 1.si)
 
SERGİ
Konu: 2014 Gelinlik Tasarım Yarışması
Tarih: 22 – 25 Ocak 2014
Yer: 4. No.lu hol
 
Fuar ziyaret saatleri ; 10.00 – 19.00

 

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER modacıların dünyası, izmir modası, izmir moda hayatı, izfaş, türkiye moda ve hazır giyim, egsd, IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı