Machka 2015 Sonbahar-Kış Koleksiyonu İzmir’de Tanıtılıyor

Uluslararası üne sahip Türk tasarımcıları Ece ve Ayse Ege'nin çizgisinden oluşan, kendine özgü modern ve post-romantik tasarımlarıyla öne çıkan Machka, 2015 Sonbahar-Kış koleksiyonu tanıtım lansmanı 22 Ekim 2014 Çarşamba günü, İzmir’de düzenlendi.İzmir cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin Alsancak Machka Mağazası'nda bir araya geldiğice ve Machka Marka Müdürü Hande Örekli’nin koleksiyon sunumunu yaptığı davette Machka 2015 Sonbahar-Kış koleksiyonunda yer alan ürünler katılımcılara özel bir sunumla tanıtıldı.

Machka’da değişen boyut…

Sofistike bir romantizmde görmeye alıştığımız Machka’da bu kış stil perspektifimiz boyut değiştiriyor. Cesur romantik kavramıyla modern, zarif, sade ve estetik terzi dikişi havasında klasik kontrastlar kullanarak hazırlanan Sonbahar Kış kokesiyonunda Machka, ağırbaşlı güzellikle yayılan ideal güzelik anlayışına farklı bir renk paletiyle devam ediyor.

Sofistike detaylar

Barok işlemelerden ilham alınan özenli, ağır işçilikli kristal taş işleme panel ve bordürler; karanlık, dramatik efektli parlak işlemeler; deriler, kürk yaka ve kürk montlar bu sezon lüks detaylarla birleşiyor. Düşük omuzlu, kutu ve koza görünümlü formlar, kısa ceketler ve boyu uzatılmış farklı kesimli yakasız kaban ve pardesüler; büyük bedenli, yuvarlak hatlı kutu form kabanlar; tarihsel kol detayları ve pelerinler sofistike şıklığın vazgeçilmez parçaları arasında bu sezon da yerini koruyor.

Küçük standart yakalı gömlek bluzlerin yanı sıra maskülen, yüksek yakalı, geniş manşetlerle biten gömleklerin de varlığını gösterdiği sezonda; varla yok arası hissi veren emprime organzalardan modern ve romantik elbiselerin yanında; ayrıca dar kesimli ve yırtmaçlı elbiseler modern görünümlerde de ön plana çıkıyor. Kumaşlarda ise lüks yünlü karışımlar, az tüylü angora ya da moher karışımlı hafif yünlüler, pürüzsüz gabardinler, saten poplinler, doku örgülü, düz flanel ya da saten neoprenler, kaşmirler, brokar ya da jakarlar, ipek krep ve jorjetler, hacimli yumuşak saten düşesler ve organik ipek kumaşlardan emprimeler Machka’nın zamansız şıklığındaki imzasında yerini alıyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Machka 2015 Sonbahar-Kış Koleksiyonu, Ece Ege, Ayse Ege, Hande Örekli, Alsancak Machka Mağazası, 2015 Sonbahar Kış Modası, Sezon Trendleri, Machka